Комітет міністрів РЄ обговорив звільнення українських цивільних із полону РФ
Комітет міністрів РЄ обговорив звільнення українських цивільних із полону РФ

Комітет міністрів РЄ обговорив звільнення українських цивільних із полону РФ

Комітет міністрів Ради Європи на рівні заступників міністрів (послів) на позачерговому засіданні, приуроченому до третьої річниці повномасштабної війни в Україні, закликав звільнити українських цивільних полонених, які утримуються у РФ.

Про це повідомляє кореспондентка Укрінформу.

«Ми віддані продовженню зусиль із забезпечення звільнення українських цивільних осіб, утримуваних Російською Федерацією, та закликаємо до їх негайного та безумовного звільнення», - йдеться у документі.

Комітет міністрів РЄ обговорив звільнення українських цивільних із полону РФ - Фото 1
Комітет нагадує, що міжнародне гуманітарне право забороняє захоплення та утримання цивільних як заручників. Владу РФ закликали поводитися із цивільними українцями, які перебувають у полоні, відповідно до міжнародного гуманітарного права.
Комітет міністрів РЄ обговорив звільнення українських цивільних із полону РФ - Фото 2

Учасники також «засудили триваючу практику примусової депортації, незаконного всиновлення та зміни самоідентифікації українських дітей, здійснювану російською владою»

Перед ухваленням рішення дві українські жінки в залі засідань розповіли про катування, приниження та насильство, яке які переживають цивільні в російських тюрмах.

Комітет міністрів РЄ обговорив звільнення українських цивільних із полону РФ - Фото 3

«Моя мама - літня жінка, вихователька дитячого садочка. Вона винна лише в тому, що виховувала дітей українцями. Зараз її перевели з Донеька назад до Мелітополя і тримають без доступу до необхідних ліків та навіть без можливості оотримати передачу», - заявила Аксинія Бобруйко, матір якою ув’язнили під час окупації Мелітополя.

Комітет міністрів РЄ обговорив звільнення українських цивільних із полону РФ - Фото 4

Юлія Дворниченко, мати двох дітей, яка 18 місяців перебувала в полоні, зокрема в донецькій «Ізоляції», нагадала, що понад 60 тисяч цивільних українців перебувають у нелюдських умовах і позбавлені елементарних прав у російських тюрмах, і їх звільнення має стати першочерговою метою таких інституцій, як Рада Європи.

«Коли мене звільнили, інші жінки благали не забувавати про них. Одна я не можу нічого вдіяти, тому потребую вашої підтримки. Ми не маємо права мовчати про ту реальність, яку приховує Росія. Не мовчіть і ви про наших полонених», - звернулася вона до учасників засідання.

Як повідомляв Укрінформ, на площі перед Радою Європи у Страсбурзі відбулась урочиста церемонія вшанування усіх жертв російської війни в України.

Теги за темою
війна Діти
Джерело матеріала
loader