Іноземні кореспонденти запускають новинну платформу Noosphere з матеріалами незалежних журналістів
Іноземні кореспонденти запускають новинну платформу Noosphere з матеріалами незалежних журналістів

Іноземні кореспонденти запускають новинну платформу Noosphere з матеріалами незалежних журналістів

Додаток матиме нескінченну повноекранну прокрутку, яка нагадує TikTok, з текстами, аудіо та фотографіями.

Іноземні кореспонденти запускають новинну платформу Noosphere з матеріалами десятка незалежних журналістів. Ще десяток авторів планують долучити протягом перших кількох місяців. Про це пише Semafor.

Демоверсія платформи, якою поділилися з Semafor, свідчить про те, що додаток має нескінченну повноекранну прокрутку, яка нагадує TikTok. Водночас стрічка показує текстові статті, аудіо та фотографії.

Колишня воєнна кореспондентка PBS Джейн Фергюсон розповіла, що вона заснувала Noosphere у відповідь «на руйнування екосистем телемовлення та цифрових медіа, через які тисячі талановитих журналістів залишилися без роботи». 

Під час викладання журналістики в Прінстоні вона зрозуміла, що немає платформ, які були би привабливими для аудиторії та давали би змогу медійникам монетизувати свою роботу.

Фергюсон розробила застосунок разом із технічною командою за участю журналістів і залучила майже $1 млн інвестицій. Співзасновником є кореспондент, який очолював бюро видання Vice на Близькому Сході, Себастьян Вокер.

Вартість підписки стартуватиме від $15 на місяць, а згодом сягатиме $19,99. Дохід розподілятиметься між журналістами-учасниками. Він також залежатиме від кількості передплатників, яких кожен медійник приведе на платформу.

За словами Фергюсон, вона вже обговорювала партнерство з виданнями та новинними організаціями, які також могли б використовувати платформу для монетизації своєї роботи.

Нагадаємо, у квітні 2024 року інтернет-гігант Yahoo придбав технологію новинного застосунку Artifact, що використовув штучний інтелект для агрегації та персоналізації контенту. Стартап Artifact створили співзасновники Instagram Кевін Систром та Майк Крігер. Їм довелося припинити оновлення застосунку через обмеженість у фінансуванні. Технологію добору новин Artifact перенесли у сервіси Yahoo.

Фото: Semafor

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Новини Журналісти
Джерело матеріала
loader