Російський Су-57 уперше приземлився в Ірані і простояв там тиждень: у чому причина
Російський Су-57 уперше приземлився в Ірані і простояв там тиждень: у чому причина

Російський Су-57 уперше приземлився в Ірані і простояв там тиждень: у чому причина

Є версія, що літак міг затриматися через технічні проблеми з двигуном. Також не виключений варіант, що іранські військові проводили перевірку характеристик машини перед угодою із закупівлі.

Після участі в авіасалоні Aero India 2025, який проходив із 10 до 14 лютого, російський винищувач п'ятого покоління Су-57 був помічений на авіабазі Бендер-Аббас на півдні Ірану. Про це свідчать опубліковані американським виданням TWZ супутникові знімки.

На кадрах зображені Су-57 і Іл-76, що знаходяться поруч із двома іранськими P-3 Orion — патрульними літаками, закупленими до 1979 року. Також у мережі з'явилося кілька відеозаписів із землі, на яких Су-57 виконує польоти.

За даними супутникової зйомки, російський винищувач залишався в Ірані щонайменше тиждень — на знімку від 21 лютого він присутній на базі, проте на кадрі від 24 лютого винищувача вже немає.

Російський винищувач Су-57 в Ірані
Фото: Maxar

З цього приводу оглядачі Defense Express зазначили, що настільки тривале перебування Су-57 в Ірані дає підстави припустити, що йдеться не просто про рекламну демонстрацію літака потенційному покупцеві. Можливо, іранські військові проводили перевірку льотних і бойових характеристик перед фіналізацією угоди щодо закупівлі.

Альтернативна версія, озвучена низкою джерел, говорить про те, що Су-57 міг затриматися через технічні проблеми. Нібито під час другого польоту винищувач був змушений екстрено приземлитися одразу після зльоту, а потім російські фахівці очікували на доставку нового двигуна і його заміну.

Важливо Семирічний глухий кут: Росія нав'язує Індії спільне виробництво Су-57 (відео)

У будь-якому разі, продовжили аналітики, візит Су-57 до Ірану виглядає заздалегідь запланованим. Бендер-Аббас — це логічна точка дозаправки для перельоту з Бангалора до Ахтубінська, відстань до якого становить близько 5200 км. Однак якщо Кремль дійсно хотів продемонструвати винищувач іранському керівництву, логічніше було б організувати посадку в Тегерані для офіційної презентації або на віддаленішій базі з метою секретності.

Тим часом офіційно підтвердженим контрактом між Росією та Іраном поки що залишається постачання винищувачів Су-35. Ба більше, Тегеран нібито отримав право на ліцензійне виробництво цих літаків, що може поставити під сумнів інтерес Ірану до закупівлі Су-57.

Нагадаємо, Росія вже має підтверджений експортний контракт щодо винищувачів Су-57 — цього року Алжир замовив до 14 літаків. Хоча у зв'язку з цим постає питання, чи введуть США санкції проти Алжиру за купівлю російської зброї відповідно до "Закону про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA).

Теги за темою
авіація експорт
Джерело матеріала
loader
loader