У Грузії з усіх законів планують прибрати слово «гендер»
У Грузії з усіх законів планують прибрати слово «гендер»

У Грузії з усіх законів планують прибрати слово «гендер»

Згідно із законопроєктом, ініціатором якого є депутати «Грузинської мрії» та її союзної партії «Влада народу», термін «гендерні питання» замінять на «питання рівності жінок і чоловіків», а «гендерна нетерпимість» — на «нетерпимість до рівності жінок і чоловіків».

У Грузії терміни «гендер» та «гендерна ідентичність» виключать з усіх чинних законів. Окрім цього, закон «Про гендерну рівність» перейменують на закон «Про рівність жінок і чоловіків». Про це повідомило видання NewsGeorgia з посиланням на заяву правлячої партії «Грузинська мрія».

«У законодавстві Грузії протягом певного часу, під впливом іноземних представників та їхнього активного лобіювання, цілеспрямовано впроваджувався штучний термін "гендер". Це було своєрідним відображенням глобальних процесів, що відбуваються у світі, і для держави в деяких випадках ставало нездоланною перешкодою зайняти принципову позицію проти цієї тенденції», — йдеться в пояснювальній записці.

Згідно із законопроєктом, ініціатором якого є депутати «Грузинської мрії» та її союзної партії «Влада народу», термін «гендерні питання» замінять на «питання рівності жінок і чоловіків», «гендерна нетерпимість» — на «нетерпимість до рівності жінок і чоловіків», а «гендерно-чутливий» — на «чутливий за статевою ознакою» тощо.

Законопроєкт перебуває на розгляді парламентських комітетів.

Згідно з ними, в країні неприпустимо реєструвати альтернативний шлюбний союз, який суперечить встановленим законодавством Грузії умовам, та усиновлювати дітей одностатевим парам, людям, гендерна ідентичність яких відрізняється від біологічної статі, а також самотнім людям, сексуальна орієнтація яких не є гетеросексуальною. Пакет також передбачає обмеження свободи зібрань та цензуру медіа.

Понад 20 міжнародних журналістських організацій засудили законопроєкт, який забороняє мовникам вільно висвітлювати проблеми ЛГБТ+. Вони вважали, що такі обмеження суперечать свободі вираження поглядів, а також свободі зібрань і асоціацій, закріплених у Конституції Грузії, а також є несумісними з принципами свободи слова, закріпленими в міжнародних та європейських стандартах. 

У жовтні спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закони,що обмежують права ЛГБТ, зокрема закон «Про сімейні цінності та захист неповнолітніх».

Фото: Agata Gładykowska / Alamy

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Грузія Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader