Британія виділяє 1,6 мільярда фунтів стерлінгів (два млрд доларів), які дозволять Україні закупити понад пʼять тисяч ракет протиповітряної оборони. Про це заявив британський премʼєр Кір Стармер на пресконференції після саміту європейських лідерів у Лондоні, передає The Guardian.
Премʼєр Британії підкреслив, що ракети виготовлять у британському Белфасті. Це має створити робочі місця в оборонному секторі країни.
"Це буде життєво важливо для захисту критичної інфраструктури зараз і зміцнення України в забезпеченні миру, коли він настане, тому що ми повинні вчитися на помилках минулого. Ми не можемо прийняти слабку угоду на зразок Мінська, яку Росія може легко порушити", — заявив він.
Раніше Україна та Британія підписали угоду про надання надзвичайної позики в розмірі 2,26 мільярда фунтів стерлінгів (приблизно 3,2 мільярда доларів) для підтримки обороноздатності Києва. Кредит буде погашатися за рахунок прибутку від заморожених активів Російської Федерації.