/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fe637cb923ff7e5418fa40bb928074617.jpg)
Цей китайський робот надзвичайно вправно справляється з найбільшою проблемою роботів
Однією з найбільших проблем роботів-гуманоїдів є вміння підводитися після падіння. Саме тому ми бачимо на різних демонстраційних роликах як роботів намагаються штовхнути та вкинути. Дослідники з Китаю створили робота-гуманоїда, який, здається, ідеально опанував вміння підводитися, і робить це в цікавому й трохи кріповому стилі.
Деталі
Дослідники поділилися відео, на якому показано, як двоногий гуманоїд встає, лежачи на спині, сидячи біля стіни, лежачи на дивані та відкидаючись у кріслі. Дослідники також перевірили здатність робота виправлятися на різних місцевостях і схилах, включаючи кам’яну дорогу, скляний схил і спираючись на дерево.
Роботу навіть вдавалося підвестися, коли розробники заважали йому. У кожному сценарії можна побачити, як робот пристосовується до навколишнього середовища та успішно встає.
Стійкість робота зумовлена системою під назвою "Humanoid Standing-up Control" (HoST). Вчені досягли цього за допомогою навчання з підкріпленням, типу машинного навчання, де агент (у цьому випадку структура HoST) намагається виконати завдання методом спроб і помилок. По суті, робот виконує певну дію, і якщо ця дія призводить до позитивного результату, йому надсилається сигнал винагороди, який заохочує його виконати цю дію знову наступного разу, коли він опиниться в подібному стані.
Фреймворк HoST спочатку навчався за допомогою симулятора Isaac Gym, середовища симуляції фізики, розробленого Nvidia. Після того, як інфраструктуру було достатньо навчено на симуляції, її розгорнули на роботі-гуманоїді Unitree G1 для експериментального тестування, результати якого демонструються у відео. Вчені зазначають:
Результати експерименту з гуманоїдним роботом Unitree G1 демонструють плавні, стабільні та надійні рухи вставання в різних сценаріях реального світу. Заглядаючи вперед, ця робота прокладає шлях для інтеграції систем підведення в існуючі гуманоїдні системи з потенціалом розширення їх реального застосування.

