Бельгія на рік відклала передачу Україні літаків F-16
Бельгія на рік відклала передачу Україні літаків F-16

Бельгія на рік відклала передачу Україні літаків F-16

Прем’єр-міністр Бельгії Барто де Вевер заявив, що Україна отримає винищувачі F-16 на рік пізніше, від запланованого терміну

Зміст

Про це він розповів перед початком позачергового саміту ЄС у Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна. 

"Ми поставимо F-16. З цим є затримка, тому що є затримка з постачанням F-35 через технічні проблеми, тому трохи зсувається назад", - сказав прем'єр Бельгії.

Він спростував інформацію, що Бельгія не зможе поставити винищувачі до 2028 року, зазначивши, що цьогоріч, ймовірно, відбудеться передача F-16 на запчастини, а боєздатні літаки прибудуть в Україну орієновно 2026 року. 

"Ми зробимо це якомога швидше. Ми вже готуємо пілотів. Є також механіки. Ми забезпечимо запасними частинами. І я не виключаю, що F-16 поїдуть в Україну цього року, але це буде скоріше для запасних частин. Але наступного року ми також поставимо літаки, які будуть готові до експлуатації", - підсумував він. 

  • Міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен заявив, що Україна станом на 25 лютого вже отримала 12 з 19 обіцяних винищувачів F-16 від Данії: решту планують доставити цього року.
Теги за темою
Україна Новини Бельгія
Джерело матеріала
loader
loader