Загроза ударів балістики РФ по містах України: експерт про гучне рішення Трампа
Загроза ударів балістики РФ по містах України: експерт про гучне рішення Трампа

Загроза ударів балістики РФ по містах України: експерт про гучне рішення Трампа

Для українських міст може зрости загроза масованих ракетних атак, не виключає Михайло Самусь.

Важливо:

Різке скорочення військової допомоги США, зокрема, систем ППО, може спровокувати масовані удари РФ по українських містах, адже Росія спробує виснажити запаси ракет для систем Patriot.

У разі, якщо Дональд Трамп ухвалить рішення про повну заборону поставок американського озброєння в Україну, для українських міст зросте загроза масованих ракетних атак, заявив військовий експерт Михайло Самусь у коментарі Hromadske.

"Якби європейці мали можливість розміщувати замовлення на вироблення ракет для систем Patriot у США для передачі їх Україні, це була б зовсім інша ситуація", - вважає експерт.

Загроза ударів балістики РФ по містах України: експерт про гучне рішення Трампа
/ Главред

При цьому він вважає, що рішення США про припинення допомоги Україні фактично розв'яже росіянам руки.

"Росіяни можуть вирахувати, які у нас запаси, і почати атакувати нас балістичними ракетами. Наприклад, вночі вони можуть випустити 20 ракет, потім ще 20, і так далі. Вони спробують вимотати наші запаси Patriot і дочекатися моменту, коли ракет просто не залишиться", - попередив співрозмовник.

Самусь додав, що наразі запаси ракет Patriot достатні, але в разі повної блокади поставок з боку США Україні буде складно їх поповнювати.

Раніше повідомлялося про те, що США заборонили Британії передавати розвіддані Україні. Рішення стосується британського Головного управління розвідки, шпигунських агентств і розвідувальних підрозділів Міністерства оборони.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що американський президент Дональд Трамп не зняв заборону на постачання озброєнь або іншої великої допомоги Україні. Свій виступ у Конгресі глава Білого дому присвятив, в основному, внутрішній ситуації в Штатах.

Як повідомляв Главред, журналісти The Washington Post раніше повідомили, що Трамп зупинив допомогу Україні, щоб змусити Київ почати переговори з РФ. Один з американських чиновників заявив, що рішення може бути скасовано, якщо Зеленський, мовляв, продемонструє готовність вести мирний діалог з Москвою.

Інші новини:

Хто такий Михайло Самусь

Михайло Самусь - військовий експерт, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань. (ЦДАКР).

У період з 2009 по 2015 рік очолював Європейський офіс ЦДАКР і Defense Express в місті Прага, Чехія. Керував військово-політичними проектами аналітичного центру ЦДАКР. Був головним редактором Вісника експортного контролю, журналістом Defense Express.

Виступи та публікації Михайла Самуся регулярно публікуються у відомих українських та зарубіжних виданнях.

Джерело матеріала
loader