Німецькі ультраправі хочуть, щоб країна мала власну ядерну зброю
В ультраправій "Альтернативі для Німеччини" виступили за те, щоб країна мала власну ядерну зброю, якщо США вирішать забрати свою "ядерну парасольку" з Європи.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Spiegel.
Ситуація у світі стрімко змінюється, Європа працює над власною архітектурою безпеки – незалежною від США.
З точки зору політика "АдН" Рюдігера Лукассена, це включає в себе і ядерне переозброєння Німеччини.
А також повернення військової повинності, незалежно від статі.
"Німеччині потрібна власна ядерна зброя і обов'язкова військова служба – також і для жінок.
Для цього необхідно якомога швидше змінити Основний закон", – заявив колишній полковник Бундесверу.
Він не каже, що лідер Росії Владімір Путін хоче напасти на Німеччину, підкреслив Лукассен, який раніше був речником з питань оборонної політики парламентської фракції "АдН"в Бундестазі.
Але "якщо ядерна парасолька США відсутня, Європа повинна діяти самостійно.
Німеччина повинна сама стати здатною до ядерного стримування – в рамках європейської стратегічної автономії і системи колективної безпеки з власною військовою і командною структурою", зазначив він.
Депутат Бундестагу від "АдН" Ганнес Гнаук, який раніше очолював молодіжну організацію партії "Молодіжна альтернатива", висловив схожу думку.
"Німеччині потрібен власний ядерний щит, – сказав він і додав, що стратегічне партнерство з Росією, наприклад, у сфері торгівлі або постачання енергоносіїв, необхідне.
"Але ми не повинні забувати: Росія нам не друг, але й не ворог", – заявив він.
Якщо США дійсно вийдуть з НАТО, Німеччина повинна взяти на себе провідну роль в альянсі.
Сценарій ядерного озброєння наразі обговорюється серед європейських союзників – хоча і не пов'язаний з переозброєнням Німеччини.
Франція і Велика Британія – єдині країни в Європі, які мають ядерні боєголовки.
Глава МЗС РФ Сергєй Лавров побачив у пропозиції Макрона загрозу для Росії.
Читайте також текст стратегічної промови французького президента: "Капітуляція України не є миром.
Росія стала загрозою для Франції".
Історична промова Макрона.

