Україна зараз має менше шансів на отримання гарантій безпеки від США - Туск
Україна зараз має менше шансів на отримання гарантій безпеки від США - Туск

Україна зараз має менше шансів на отримання гарантій безпеки від США - Туск

Україна зараз має менше шансів на отримання твердих гарантій безпеки від США, ніж це було раніше.

Про це глава польського уряду Дональд Туск заявив у Сеймі під час виступу щодо міжнародної ситуації і безпеки Польщі після саміту Євроради і зустрічі лідерів низки країн у Лондоні, передає кореспондент Укрінформу.

Як зазначив Туск, зараз відбуваються суттєві зміни у міжнародній політиці, зокрема щодо ставлення США до двох протиборчих сторін – України і Росії. За його словами, у зв’язку з цим безпекова ситуація України і Польщі стала «набагато складнішою, ніж кілька місяців тому».

«Надія на те, що Україна найближчим часом отримає тверді гарантії безпеки з фізичною присутністю США щодо забезпечення цих гарантій на сьогодні здається менш правдоподібною», - зазначив Туск.

У цьому контексті він додав, що гарантії безпеки для України означатимуть також гарантії безпеки для Польщі.

«Наша безпека прямим чином пов’язана не лише з подіями на фронті на даний момент, а й з майбутнім статусом України», - наголосив Туск.

Він додав, що в Польщі існує консенсус усіх політичних сил і польського суспільства щодо «однозначної підтримки України в її конфронтації з Росією після початку російської агресії».

Польський прем’єр наголосив, що результатом ефективної боротьби України за свою незалежність і збереження прозахідного курсу буде «набагато більша безпека Польщі та Європи». На його переконання, якщо Україна прийме умови перемир’я, які значно послаблять її суверенітет і це спростить Путіну отримання контролю над Україною, то це означатиме «набагато складнішу геополітичну ситуацію Польщі». Тому, як наголосив Туск, підтримка України повинна залишатися надпартійним консенсусом в Польщі, попри деякі емоції, які викликає присутність сотень тисяч українських воєнних біженців у Польщі.

Глава польського уряду також підкреслив, що Європа має взяти на себе більшу відповідальність за безпеку континенту і допомогу Україні. За його словами, виділені 150 млрд євро країни ЄС зможуть використати на посилення своїх оборонних можливостей у сферах ППО, закупівлі артилерійських систем, боєприпасів та дронів, посилення радіоелектронної боротьби і кібербезпеки.

Туск підкреслив, що позиція Польщі та більшості європейських країн перед можливим перемир'ям і початком мирних переговорів полягає у принципі "нічого про Україну без України". Він додав, що будь-які рішення про Україну без її участі будуть украй негативним сценарієм, про який Польща дуже добре пам'ятає зі своєї історії.

Він назвав "ілюзією" те, що американці і росіяни з "розкритими обіймами" чекатимуть Європу за столом переговорів, особливу у світлі декларацій про перезавантаження відносин між Вашингтоном і Москвою.

"Позиція Європи буде складнішою, але вся Європа має активно працювати і пояснювати нашим найбільшим партнерам, зокрема США, що з точки зору стабільності і майбутнього миру Європа має бути залучена до мирного процесу", - наголосив Туск.

Як повідомляв Укрінформ, керівники ключових євроінституцій в режимі телеконференції поінформували своїх міжнародних партнерів про рішення Спеціальної Євроради, що відбулася вчора в Брюсселі, та закликали їх наростити допомогу Україні, щоб зміцнити її позиції у пошуку справедливого та тривалого миру.

Фото: PAP/Paweł Supernak

Теги за темою
Україна США війна Польша
Джерело матеріала
loader
loader