
В ОБСЄ не пояснили, чому генсек оминає згадки про Росію як агресора
Про це свідчить відповідь відділу комунікації та зв'язків зі ЗМІ Секретаріату ОБСЄ на інформаційний запит Укрінформу.
У запиті містилося прохання прокоментувати слова генерального секретаря ОБСЄ Сінірліоглу, зроблені на пресконференції з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим у Москві 11 березня, про те, що Російська Федерація "є дуже важливим партнером у рамках ОБСЄ", і яким чином ця оцінка узгоджується з порушеннями Росією міжнародного права та зобов'язань в рамках ОБСЄ.
Також було висловлено прохання повідомити, чи під час візиту обговорювалося питання захоплених Росією трьох співробітників ОБСЄ і чи було досягнуто прогресу щодо їх звільнення.
Крім того, містився запит прокоментувати, чому генеральний секретар ОБСЄ у своїх останніх публічних заявах не називав РФ агресором у війні проти України та чи визнає Сінірліоглу публічно відповідальність Росії за розв’язання і продовження агресивної війни проти суверенного сусіда.
На поставлені запитання у пресофісі Секретаріату ОБСЄ відповіли наступним чином:
"Ключовою метою візиту генерального секретаря до Москви були зусилля, спрямовані на припинення війни в Україні, яка завдала величезних втрат і страждань мільйонам людей. Під час переговорів генеральний секретар знову закликав покласти край безглуздому насильству та трагічним стражданням, а також поставити цивільних осіб, їхнє життя і добробут на перше місце серед наших пріоритетів. Він також наголосив, що ОБСЄ залишається ключовим майданчиком для безпекового діалогу між усіма державами-учасницями, і Організація готова підтримати зусилля, спрямовані на припинення війни, й подальші кроки у будь-який корисний для сторін спосіб. Під час зустрічей генеральний секретар також порушив питання про трьох наших колег, які вже майже три роки перебувають в ув'язненні в Донецьку та Луганську".
Як повідомляв Укрінформ, генсекретар ОБСЄ Ферідун Сінірліоглу 11 березня відвідав Москву, де провів "відверті та продуктивні дискусії" з главою МЗС держави-агресора Сергієм Лавровим. На спільній пресконференції з Лавровим Сінірліоглу назвав Росію "дуже важливим партнером в рамках ОБСЄ" і жодного разу прямо не згадував про її відповідальність за розв’язану проти України війну.
Раніше під час відкриття зимової зустрічі ПА ОБСЄ у Відні 20 лютого Сінірліоглу закликав до негайного завершення війни в Україні шляхом дипломатії. При цьому у своєму виступі він жодним чином не згадав Росію чи російську природу розв'язаної війни в Україні.
Рада міністрів ОБСЄ у грудні 2024 року затвердила нове керівництво Організації, зокрема новим генеральним секретарем ОБСЄ став турецький дипломат Ферідун Сінірліоглу.
Фото: ОП
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F8411f901e7ef6c1ffb9bc4649cebef53.jpg)
Початок прямих переговорів з Україною: Лавров про пропозицію перемир'я Путіна
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F219a7a7ff2416fada4c6ecff9c8c4452.png)
Келлог: пропозиція Путіна про "триденне перемирʼя" – абсурд
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F1df3aae489ad66d1f8d51160fba041e1.jpg)
У Сербії студенти завершили двотижневу блокаду провладного каналу після поступки влади

"Це просто посміховисько": китаєць, який воює на боці РФ, закликав співгромадян не долучатися до війни

Моді дозволив військовим діяти самостійно у відповідь на загрозу з боку Пакистану
