
НАТО проситиме Європу і Канаду збільшити військовий потенціал на 30% - Bloomberg
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на високопоставленого представника Альянсу та інші поінформовані джерела, передає Укрінформ.
Як зазначається, на даний момент обговорюються нові цільові показники військового потенціалу країн-членів НАТО, які мають оновити ті, що були встановлені до вторгнення Росії в Україну. Нові цілі хочуть прийняти до початку червня, коли міністри оборони країн-членів Альянсу зберуться у Брюсселі.
За словами джерел, досягнення цих нових рівнів вимагатиме значних фінансових витрат від більшості європейських союзників і Канади, тоді як видатки США не потребуватимуть змін.
Таким чином НАТОреагує на загрозу з боку Росії, а також на прагнення президента США Дональда Трампа перекласти більше оборонного тягаря з США на решту членів Альянсу.
За словами одного з посадовців, нові цілі вимагатимуть збільшення на 30% обсягу обладнання в усіх секторах, причому деякі конкретні категорії зростуть набагато більше або менше, ніж інші.
Високопосадовець НАТО зауважив, що ці нові цілі, на реалізацію яких піде 5 - 15 років, призведуть до того, що європейські і канадські сили в НАТО стануть набагато сильнішими і менше залежатимуть від США.
Трамп неодноразово звинувачував членів НАТО в тому, що вони користуються перевагами Вашингтона, витрачаючи недостатньо коштів на оборону. Він заявив, що США відійдуть від своєї традиційної ролі гаранта безпеки в Європі, і зажадав від союзників витрачати 5% - мета, яку багато хто вважає нереалістичною.
Зараз члени Альянсу очікують, що США скоротять свою військову присутність в Європі, оскільки їхні пріоритети змістяться в Індо-Тихоокеанський регіон.
Відколи Трамп переміг на президентських виборах у США, європейські країни намагаються збільшити витрати на оборону і переосмислити своє військове позиціонування, йдеться у публікації.
Як пише Bloomberg, п'ять основних сфер, на яких буде зосереджено увагу в наступному періоді, - це системи протиповітряної оборони, можливості ведення вогню на великі відстані, логістика, системи зв'язку і інформації та можливості наземного маневру. Вони будуть підкріплені збільшенням запасів озброєнь і запасних частин. Системи протиповітряної оборони були особливо виділені як сфера, що вимагає більшої спроможності від усіх членів Альянсу, в тому числі і від США.
Як повідомляв Укрінформ, глави держав та урядів ЄС доручили Раді ЄС та іншим законотворчим та виконавчим євроінституціям «у терміновому порядку» розпочати імплементацію рішень Спеціальної Європейської ради від 6 березня щодо зміцнення європейської оборони вже протягом наступних п’яти років.
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F2265f698de4bd6238f3ac10829680011.jpg)
Удар по Україні не "відповідь", а спланований терор
Росія активізувала штурми під прикриттям масованого удару – Зеленський
Удари по Харкову та нові заяви Трампа: головне за ніч
Росіяни поскаржилися, що ЗСУ спалили "одне з найсвятіших місць Білгородщини"
Іран пропонує США заключити проміжну ядерну угоду – Axios
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F27509545377d147ff7268458e850fdcf.jpg)