Конституційний суд Південної Кореї скасував процедуру імпічменту прем'єр-міністра Хана
Конституційний суд Південної Кореї скасував процедуру імпічменту прем'єр-міністра Хана

Конституційний суд Південної Кореї скасував процедуру імпічменту прем'єр-міністра Хана

У понеділок, 24 березня, Конституційний суд Південної Кореї скасував процедуру імпічменту прем'єр-міністра країни Хана Дак Су, відновивши його на посаді виконувача обов'язків президента

Зміст

Про це інформує Yonhup.

Як зазначили у виданні, це рішення було прийнято на фоні заворушень, пов'язаних із короткочасним введенням воєнного стану відстороненим президентом Юн Сок Йолем.

Рішення про імпічмент Хана було відхилено п'ятьма голосами проти одного серед восьми суддів.  Двоє суддів проголосували за повне скасування імпічменту.

Цей крок став результатом тримісячного процесу, який почався з оголошення імпічменту прем'єр-міністру Національною асамблеєю через його передбачувану участь в оголошенні воєнного стану 3 грудня та інші обставини.

Що відомо про арешт президента Південної Кореї

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня 2024 року оголосив у країні надзвичайний воєнний стан, звинувативши опозицію в "антидержавній діяльності". Парламент ухвалив резолюцію з вимогою скасувати цей стан, після чого військові вдерлися до лідерів опозиції для арешту. У відповідь кабінет міністрів затвердив клопотання про скасування воєнного стану, який тривав близько 6 годин.

Представники опозиції країни закликали президента терміново піти у відставку, погрожуючи імпічментом у разі відмови.

Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон заявив, що це він запропонував президенту оголосити воєнний стан у країні, і попросив пробачення у громадян за "плутанину". Уже згодом його заарештували в рамках розслідування справи про можливу державну зраду.

5 грудня 2024 року поліція Південної Кореї розпочала розслідування за звинуваченнями президента в державній зраді через оголошення ним воєнного стану. Наступного дня проти президента Південної Кореї порушили кримінальну справу. Сам Юн Сок Йоль під час свого звернення до народу перепросив за оголошення воєнного стану в країні. Парламент Південної Кореї згодом не зміг схвалити імпічмент президента.

Згодом йому оголосили підозру у державній зраді на основі численних скарг. Лідер Демократичної партії Південної Кореї Лі Чже Мьон оголосив про намір своєї партії наполягати на повторному голосуванні за імпічмент президента.

Також Юн Сок Йолю заборонили виїзд з країни, а керівна партія Південної Кореї оголосила, що обговорює можливість відставки президента у лютому та проведення дострокових виборів у квітні або травні.

Пізніше парламент Південної Кореї підтримав законопроєкт про імпічмент президента, проте він пообіцяв "боротися за своє політичне майбутнє".

16 грудня 2024 року конституційний суд Південної Кореї розпочав слухання у справі про імпічмент президента. Слідчі заявили, що планують допитати його. Однак Юн проігнорував повістку на допит. Також він не з'явився на допит за викликом і 25 грудня.

3 січня південнокорейські слідчі увійшли до резиденції президента, щоб виконати ордер на його арешт. Утім після протестів спробу арешту зупинили. Після цього стало відомо, що влада країни готується до повторної спроби арешту Юн Сок Йоля. Політик вчергове проігнорував виклики на допит і забарикадувався у своїй резиденції.

Уже 15 січня слідчі Південної Кореї, вперше в історії, заарештували тимчасово відстороненого президента Юн Сок Йоля. Він відмовився давати свідчення щодо рішення від 3 грудня про запровадження в країні воєнного стану. Натомість уже 18 січня Юн Сок Йоль відвідав слухання в суді Сеула, щоб заперечити рішення щодо свого можливого арешту.

Суд Сеула в п'ятницю, 24 січня, відхилив запит прокуратури щодо продовження терміну утримання під вартою президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, а вже 8 березня він вийшовіз в'язниці після того, як суд скасував його арешт.

Теги за темою
Новини Новини політики
Джерело матеріала
loader
loader