/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F2aa1aee645b3fd28f6475936868633b8.jpg)
Зустріч Коаліції охочих у Парижі: Україна визначила ключові очікування
27 березня у Франції відбудеться важлива зустріч Коаліції охочих, ініціаторами якої стали Франція та Велика Британія з метою підтримки України.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга озвучив очікування від зустрічі Коаліції охочих на спільній пресконференції з норвезькими колегами – міністеркою праці Тоньє Бренна та главою МЗС Норвегії Еспеном Бартом Ейде.
Про це повідомляють та .
Два ключові напрямки зустрічі коаліції охочих
Сибіга окреслив два ключові напрямки очікувань України від цієї зустрічі.
Перший – це задоволення нагальних потреб, спрямованих на посилення обороноздатності української армії, зміцнення її бойових можливостей і загалом зміцнення позицій України у протистоянні агресії.
Другий напрямок, за словами дипломата, орієнтований на середньострокову перспективу, зокрема забезпечення чітких безпекових гарантій та формування нової спільної безпекової інфраструктури разом із країнами-учасницями коаліції охочих.
– Ми вдячні країнам, які беруть участь у Коаліції рішучих. Кожен такий захід наближає мир та посилює наші переговорні позиції. Цей конкретний внесок в мирні зусилля, – сказав міністр.
Він наголосив, що кожна така зустріч є продовженням попередніх обговорень та дозволяє піднімати рівень дискусії на новий якісний етап.
Що таке коаліція охочих
Коаліція охочих – це група держав, які взяли на себе зобов’язання підтримувати Україну в протистоянні з Росією.
Її створення анонсував прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер після завершення міжнародного саміту за участі 18 світових лідерів, що відбувся 2 березня 2025 року в Лондоні.
Мета коаліції, анонсованої на лондонському заході, полягає у посиленні європейської солідарності з Україною в умовах нестійкої позиції США та створенні умов для сталого мирного врегулювання конфлікту, який виник через російське вторгнення на українську територію.
Назва Коаліція охочих виникла з вислову президента Чехії Петра Павела, який напередодні лондонського саміту виступив із закликом сформувати “широку коаліцію охочих”, щоб припинити агресію Росії проти України.

