/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F1fa94e27c5b1bf863c94849b3bcea010.jpg)
У 2024 році Росія збільшила імпорт верстатів з Китаю через посилення санкцій, - ГУР
Упродовж 2024 року через посилення міжнародних санкцій росіяни збільшили імпорт китайських верстатів для своєї оборонної промисловості
Про це інформує Головне управління розвідки МО України.
Зокрема, ГУР опублікувало дані про 37 одиниць іноземного обладнання, яке використовує військово-промисловий комплекс РФ, зокрема, підприємство "Алмаз-антей", яке виготовляє зенітне озброєння, та найбільший російський виробник танків і бронетехніки - "Уралвагонзавод".
Серед опублікованого обладнання – китайські верстати, придбані "Уралвагонзаводом" у 2023-2024 роках.
У розвідці наголосили, що військова промисловість держави-агресора залишається залежною від іноземного обладнання, зокрема верстатів із числовим програмним управлінням (ЧПУ).
Так, у 2024 році, після посилення санкцій, постачання західних верстатів стали складнішими, тому росіяни збільшують імпорт обладнання з Китаю.
Розрахунки переважно проводяться через Банк ВТБ та його філію в Шанхаї, платежі здійснюються в китайських юанях.
Китайські верстати оснащують німецькими та японськими системами числового програмного управління – Siemens, Heidenhain, Fanuc.
"Основна причина – московити мають досвід роботи саме з західними системами, а більшість програм для проєктування деталей створені під них. За наявними даними, у РФ активно продовжується підготовка нових спеціалістів по роботі із системами Siemens, Heidenhainта Fanuc, отже перехід на інші поки є малоймовірним", - додали у ГУР.
За їхніми даними, "Уралвагонзавод" та "Алмаз-антей" також використовують придбане до початку повномасштабного вторгнення обладнання виробництва Emco (Австрія), Grindex (Сербія), Hermle (Німеччина), Tos Celakovice (Чеська Республіка) тощо.
- Також раніше естонська розвідка розповіла, що Китай допомагає Росії у виробництві військових безпілотників, шляхом постачання критично важливих західних компонентів.

