Білий дім доручив DOGE Маска розслідувати, як журналіст The Atlantic потрапив у секретний чат у Signal
Білий дім доручив DOGE Маска розслідувати, як журналіст The Atlantic потрапив у секретний чат у Signal

Білий дім доручив DOGE Маска розслідувати, як журналіст The Atlantic потрапив у секретний чат у Signal

Департаменту ефективності уряду США (DOGE), який очолює Ілон Маск, доручили розібратися в тому, як журналіст The Atlantic Джеффрі Голдберг потрапив у секретний чат в Signal, де обговорювали американську операцію проти хуситів

Зміст

Про це пише ABC News, посилаючись на високопосадовця Білого дому.

За його словами, Маск та його команда з питань ефективності уряду перевіряють, як головний редактор The Atlantic опинився в чаті Signal з американськими високопосадовцями.

До цього радник Трампа з нацбезпеки США Майк Волтц у розмові, де він взяв провину за інцидент, сказав, що говорив з Ілоном дорогою сюди.

"Наші найкращі технічні мізки розбираються, як це сталося", - сказав Волтц.

Представник Білого дому підтвердив ABC News, що DOGE, який очолює Ілон Маск, бере участь і що департамент працює з іншими командами, щоб зробити зв’язок "більш безпечним і ефективним".

Крім того, речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила в ефірі Fox News, що "команда експертів Ілона Маска розбирається з цим, і Рада з нацбезпеки ретельно розбирається з цим, щоб забезпечити, що такого більше ніколи не станеться".

Скандал із витоком секретних даних у США: що відомо

Головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг написав у матеріалі на сайті видання, що  11 березня радник з нацбезпеки США Майкл Волц надіслав йому запит до закритого чату Signal. Журналіст вирішив, що це несправжній акаунт, однак прийняв запрошення.

За його словами, чат створений "для координації щодо хуситів, особливо протягом наступних 72 годин". Він так написав, що серед учасників були віцепрезидент США Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, директор нацрозвідки Тулсі Габбард, міністр фінансів Скотт Бессент, радник з нацбезпеки Майкл Волц та інші високопосадовці адміністрації Трампа.

Зокрема, у чаті Джей Ді Венс висловив сумніви, побоюючись негативного впливу на економіку та ціни на нафту, а також суперечностей з політикою Трампа щодо Європи. 

Джо Кент - керівник наццентру боротьби з тероризмом - підтримав ідею відкладення операції, вважаючи, що терміновості немає, а міністр оборони США Піт Гегсет наполягав на негайному ударі, щоб продемонструвати рішучість США та використати момент. Він також висловив побоювання, стосовно можливої самостійної операції Ізраїлю та ризику витоку інформації.

Окрім цього політики порушили питання компенсації витрат Європою та використання цієї операції, як важелі тиску на неї та Єгипет. 

Чиновники обговорювали, як подати операцію громадськості, щоб отримати підтримку, а також результати операції після ударів у Сані.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пізніше відреагувавна ситуацію з витоком секретних даних, зазначивши, що радник з нацбезпеки Майкл Волц засвоїв свій урок. Сам Волц взяв на себе повну відповідальність за цей скандал.

На тлі інциденту неурядова організація American Oversight подала позов проти пʼяти високопосадовців адміністрації Дональда Трампа. Ідеться про очільника Пентагону Піта Гегсета, директорки нацрозвідки Тульсі Габбард, директора ЦРУ Джона Реткілффа, очільника Мінфіну Скотта Бессента, держсекретаря Марко Рубіо. Позов також стосується Національного управління з архівів і документації.

American Oversight стверджує, що використання Signal без відповідного дозволу порушує федеральний закон про збереження державних записів. В організації просять суд зобовʼязати урядовців не видаляти повідомлення.

Теги за темою
США Новини Ілон Маск Технології
Джерело матеріала
loader
loader