/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F48e4ad043a8f02329908689c53de7d11.jpg)
Суд у США тимчасово заборонив закриття "Радіо Свобода"
Суд у США 25 березня задовольнив запит Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на тимчасовий обмежувальний припис. Це проміжне рішення суду в позові проти Агентства США з глобальних медіа (USAGM) щодо припинення фінансування РВЄ/РС, виділеного Конгресом
Про це інформує Радіо Свобода.
Окружний суд у Вашингтоні зазначив у своєму рішенні, що агентство, ймовірно, діяло свавільно та примхливо, припиняючи грант "Радіо Свобода".
Суддя Ройс Ламберт зазначив, що тимчасовий припис був потрібен, аби зупинити закриття Радіо Свобода, оскільки компанія показала, що може виграти справу в судовому слуханні.
Суддя також вважає, що дозвіл USAGM продовжувати свої дії до судового слухання щодо фінансування РВЄ/РС завдасть непоправної шкоди мовнику, а видача припису відповідає суспільним інтересам.
"Керівництво USAGM не може одним реченням міркування, яке практично не пропонує пояснень, змусити РВЄ/РС закритися – навіть якщо президент сказав їм це зробити", – пояснив Ламберт.
Загроза фінансуванню мовника викликала хвилю глобальної підтримки з боку медіанаглядачів, аналітиків і прихильників демократії, а також аудиторії 27 мовами та 23 країнами, в яких ведеться мовлення Радіо Свобода.
Ламберт начебто визнав це у своєму рішенні, в якому йдеться, що з 1950 року уряд цілеспрямовано підтримував Радіо Свобода як засіб надання "надійних новин місцевого значення для аудиторії, яка піддається комуністичній пропаганді".
"Ми цінуємо продумане та бездоганне рішення судді Ламберта не дати USAGM ігнорувати волю Конгресу. Ми з нетерпінням чекаємо на подальше просування нашої справи про визнання неконституційною відмову нам у коштах, які Конгрес виділив Радіо Свобода на решту фінансового року", – прокоментував рішення президент і генеральний директор Радіо Свобода Стівен Капус.
За його словами, рішення надсилає серйозний сигнал журналістам компанії в усьому світі:
"Їхня місія, розроблена Конгресом, є гідною й цінною та має продовжуватися. Протягом 75 років РВЄ/РС було тісно пов’язане з інтересами американської національної безпеки, борючись із цензурою та пропагандою в багатьох найбільш репресивних суспільствах світу", - сказав Капус.
Що передувало
14 березня президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення семи незалежних федеральних агенцій. "Радіо Свободу" залишили без фінансування.
17 березня в Брюсселі міністри закордонних справ країн Євросоюзу розглянулимайбутнє функціонування Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода після того, як США оголосили про припинення його фінансування.
Чехіяоголосила пропозицію країнам ЄС стосовно купівлі "Радіо Свобода". ЇЇ підтримали 7 країн Євросоюзу.
Згодом "Радіо Свобода" подаладо суду на американську агенцію з глобальних медіа та їх чиновників, щоб унеможливити спробу припинити дію федерального гранту.
Вже 25 березня стало відомо, що Агентство США з глобальних медіа (USAGM) виділить Радіо Свобода частину грантових коштів. РС намагатиметься отримати решту фінансування, передбаченого на повний 2025 бюджетний рік.

