Локалізація, гранти і розвиток сектору ОПК: як уряд стимулює розвиток національного виробництва
Локалізація, гранти і розвиток сектору ОПК: як уряд стимулює розвиток національного виробництва

Локалізація, гранти і розвиток сектору ОПК: як уряд стимулює розвиток національного виробництва

У 2025 році уряд продовжує політику підтримки національного виробника та розвитку переробної промисловості.

За даними Міністерства економіки, основні напрями включають стимулювання розвитку виробництва через формування попиту на українську продукцію, залучення інвестицій у реальний сектор економіки та збільшення несировинного експорту.

На заході "Зроблено в Україні: можливості і пріоритети у 2025" перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко зазначила, що стратегічна мета - змінити структуру економіки з сировинної на високотехнологічну й наростити виробництво товарів із високою доданою вартістю.

За її словами, одним з важливих інструментів збільшення попиту на українські товари є локалізація. Під час публічних закупівель машинобудівної продукції замовник має вимагати не менше 25% місцевої складової в товарі.

"Торік вимога локалізації була 20%. Зараз її рівень вже зріс до 25%. Ми працюємо над тим, щоб розширити перелік товарів, на які розповсюджується локалізація в публічних закупівлях, а також почати застосовувати локалізацію в оборонних закупівлях", — продовжила Юлія Свириденко.

Також цього року уряд планує розширити програми грантів на переробку на виробництво компонентів до озброєння. За кошти гранту можна придбати технологічне обладнання.

"Минулого року розповсюдили грантову програму на виробників дронів. Нині ми працюємо над новою складовою цієї програми — грантом для виробників компонентів до озброєння. Маємо зробити все можливе, щоб максимально розвинути сектор ОПК і суміжні галузі", — наголосила Свириденко.

Торік обсяг їх фінансування 14 програм для підтримки виробників склав сумарно понад 34 млрд грн. У цьому році пріоритети "Зроблено в Україні" залишаються незмінними — розвиток виробництва, залучення інвестицій в реальний сектор та збільшення несировинного експорту.

Джерело матеріала
loader
loader