/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fd56aaa0adc0db9e4f596c8ff1681e380.jpg)
У бюджеті фінансова діра: чи вистачить грошей на 2025 рік
Україна суттєво залежить від фінансової підтримки партнерів. Це наслідок війни, яку росія почала ще у 2014 році, коли Україна тільки відновлювалась після важких 90-х і розпаду СРСР.
Тоді всі ресурси держави пішли на захист та лікування ран, пише "24 Канал".
Чи вистачить грошей на 2025 рік? Економіст і член Ради Нацбанку України Василь Фурман каже, що ситуація під контролем. Так, український бюджет на наступний рік має дефіцит у 38 мільярдів доларів, але його планують закрити за рахунок міжнародної допомоги.
Україна уклала низку угод із ЄС, США та іншими країнами, тож надходження фінансування мають відбутися вчасно. До того ж, адміністрація Байдена вже перерахувала переважну частину коштів на спеціальний рахунок у Світовому банку, і діють довгострокові програми.
Загалом, за три роки повномасштабної війни Україна отримала 118 мільярдів доларів. Найбільше грошей надійшло від Євросоюзу — 48 мільярдів, США дали 31 мільярд, МВФ — 12,4 мільярда, а Японія — 8,5 мільярда доларів. Це говорить про стабільну підтримку, хоч і з певними ризиками недофінансування. Але вони вже не такі серйозні, як були у 2024 році.
Окрім цього, Україна активно працює над отриманням доступу до заморожених російських активів, які становлять близько 300 мільярдів доларів. Це питання залишається складним, але у багатьох партнерів є розуміння, що ці гроші повинні піти на відбудову України й стати фінансовим покаранням для агресора.
Україна виконує свої зобов’язання перед міжнародними партнерами, впроваджує реформи, що є важливим елементом співпраці з МВФ та ЄС. Незважаючи на виклики, наша країна тримається завдяки єдності й підтримці цивілізованого світу.
Раніше ми повідомляли, вчителям – 600-800 грн доплат, чиновникам – сотні тисяч премії: у бюджеті фінансова діра.
В 2024 році 843 млн грн пішли на телемарафони: на перегляди, на жаль, не вистачило - детальніше на Знай.ua.
