/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Fea2ccb8e7a433de244212097cd7dd737.jpg)
В Україні створять національну систему реагування на кібератаки
Законом стандартизується криптографічний та технічний захист інформації, кіберзахист, протидія технічним розвідкам та запроваджується система оцінювання стану кіберзахисту.
Парламент 27 березня ухвалив закон щодо посилення захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури. Про це член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.
Закон передбачає зміцнення національної системи кіберзахисту, розширює повноваження спеціалізованих структур із залученням фахівців з приватного сектору, а також запроваджує комплексну систему реагування на кібератаки у відповідності до європейських стандартів кібербезпеки. Зокрема, встановлюється необхідність створення професійної мережі фахівців з кібербезпеки в усіх державних установах, де обробляють важливі дані українців.
Також документ передбачає створення та забезпечення функціонування національної системи реагування на інциденти кібербезпеки, кібератаки, кіберзагрози щодо інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем, в яких обробляються державні інформаційні ресурси або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.
Крім того, законом стандартизується криптографічний та технічний захист інформації, кіберзахист, протидія технічним розвідкам та запроваджується система оцінювання стану кіберзахисту.
Функціонування системи забезпечуватиме Держслужба спеціального зв’язку та захисту інформації.
До складу національної системи реагування на кібератаки увійдуть: CERT-UA та галузеві і регіональні команди реагування на інциденти кібербезпеки, кібератаки, кіберзагрози, що створюються органами держвлади або місцевого самоврядування.
Раніше повідомлялося, що урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA зафіксувала нові випадки цільових кібератак на співробітників підприємств оборонно-промислового комплексу та представників Сил оборони України.
Нагадаємо, кількість кібератак на Україну у 2024 році зросла на майже 70%.

