Суд Тайваню відправив до в'язниці чотирьох військовослужбовців, у тому числі трьох, які працювали в службі безпеки президента острова, за шпигунство на користь Китаю, повідомляє The Guardian.
Солдатів визнали винними в порушенні закону про національну безпеку, оскільки вони передавали “внутрішню військову інформацію, яка повинна зберігатися в таємниці, агентам китайської розвідки протягом декількох місяців” між 2022 і 2024 роками, заявив суд Тайбея.
Троє з чотирьох засуджених були військовослужбовцями частини, що відповідає за безпеку Офісу президента, а четвертий - солдатом інформаційно-телекомунікаційного командування Міністерства оборони острова. Троє з них були звільнені з військової служби ще до початку розслідування в серпні минулого року, а четвертий — відсторонений від виконання службових обов'язків.
Четверо засуджених отримали від 7850-20 000 доларів США в обмін на фотографування інформації на мобільні телефони.
“Підсудні працювали в надзвичайно чутливих і важливих підрозділах, але порушували свої обов'язки, приймаючи хабарі, та викрадали таємниці шляхом фотографування. Їхні дії поставили під загрозу національну безпеку”, - йдеться в рішенні суду.
Засуджені отримали тюремні терміни від п'яти років і 10 місяців до семи років.
Кількість людей, притягнутих до відповідальності на Тайвані за шпигунство на користь Китаю, різко зросла за останні роки, оскільки військові й цивільні слідчі органи ведуть боротьбу з “китайським проникненням і шпигунством”. Багато з тих, кого притягнуто до відповідальності, були чинними або відставними військовослужбовцями тайванської армії, завербованими Пекіном, або агентами Китаю на Тайвані.
Цього місяця президент Тайваню Вільям Лай назвав Китай “іноземною ворожою державою” та оголосив про низку нових заходів, спрямованих на протидію Пекіну. Ці заходи включають плани відновити військові суди, які розглядатимуть справи про шпигунство й інші злочини за участю військовослужбовців.
Згідно з даними розвідки Тайваню, в 2024 році 64 людини були притягнуті до відповідальності за шпигунство на користь Пекіна, порівняно з 48 у 2023 році і 10 у 2022 році. У 2017 році уряд Тайваню підрахував, що на острові працювало понад п'ять тисяч шпигунів на користь Китаю.
Обидві сторони Тайванської протоки шпигували одна за одною протягом десятиліть. Але аналітики кажуть, що шпигунство є більшою проблемою саме для Тайваню на тлі загрози китайського вторгнення.
Китай вважає Тайвань своєю територією і ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для того, щоб взяти острів під свій контроль.