Були в топі іграшок у дітей: навіщо в СРСР робили скляні кульки
Були в топі іграшок у дітей: навіщо в СРСР робили скляні кульки

Були в топі іграшок у дітей: навіщо в СРСР робили скляні кульки

На перший погляд єдине пояснення, навіщо в Радянському Союзі були скляні кульки - це розвага для дітей, але у них було значно більше варіантів застосування.

Ви дізнаєтесь:

Скляні кульки в СРСР були дуже популярні серед дітей. Однак не усі знають, навіщо в СРСР використовували скляні кульки у великих кількостях насправді.

Главред з'ясував, що насправді вони служили вирішенню багатьох технічних задач. Одним із найважливіших напрямків використання скляних кульок була оптика. Радянські вчені застосовували їх у виробництві оптичних приладів, світловідбивних матеріалів і навіть у військовій техніці. Наприклад, спеціальні мікроскопічні кульки використовували у дорожній розмітці, щоб забезпечити її видимість у темний час доби.

Прозорі кульки часто застосовувалися в оптичних експериментах і приладах, зокрема в телескопах і лінзах. Завдяки їхнім властивостям вони допомагали фокусувати світло та забезпечували високоточні вимірювання. Крім того, їх використовували у виробництві ялинкових іграшок та декоративних виробів, які стали популярними не тільки в СРСР, а й за його межами.

Як пише OBOZ.UA, попри те, що скляні кульки аж ніяк не були іграшкою, вони набули неабиякої популярності серед дітей. Вони знаходили їх як правило, неподалік підприємств, часто на залізничних коліях. Також дітям кульки часто приносили батьки, які працювали на заводах.

Читайте також:

Розпад СРСР

Розпад СРСР - процеси системної дезінтеграції, що відбувалися в державі, суспільстві, народному господарстві, соціальній структурі, суспільній і політичній сфері Радянського Союзу, які призвели до припинення існування СРСР 25 грудня 1991 року. Розпад СРСР призвів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.

Розпад Радянського Союзу в останнє десятиліття XX ст. є завершенням не тільки 70-річної історії багатонаціональної комуністичної імперії, а й фіналом понад 400-річної історії поліетнічної Російської імперії. Розпад СРСР не варто зводити лише до кризи соціалістичної системи, не враховуючи спадщини Російської імперії. Він є частиною загального процесу зникнення поліетнічних імперій та їхнього розщеплення на національні держави, прикладом чого в Європі стали Османська та Габсбурзька імперії у ХІХ та на початку ХХ ст., а на неєвропейських територіях - деколонізація. Жовтнева революція і радянська влада лише відтягнули розпад Російської імперії на кілька десятиліть.

Джерело матеріала
loader
loader