Чи можуть інші країни вслід за США просити оплату за військову допомогу
Чи можуть інші країни вслід за США просити оплату за військову допомогу

Чи можуть інші країни вслід за США просити оплату за військову допомогу

Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков розповів 24 Каналу, що справді є небезпека, що приклад США перейме Європа. До того ж Україні суттєво допомагали дуже багато інших держав.

З гранту в борг

В угоді нібито мовиться про те, що Україна має віддати борг американцям. Щороку він зростатиме на 4%, якщо ми не будемо сплачувати певну суму. Нескладно змоделювати ситуацію, у якій від українців захочуть повернення грошей не тільки США.

Я з цим погоджуюсь, тому що є Європейський Союз, Японія, Австралія, можна подивитись, які країни нам допомагали з початку війни та на які суми. Багато країн взагалі не з Європи,
– зауважив Олексій Плотніков.

Якщо Україна визнає допомогу Сполучених Штатів боргом, то інші країни можуть спитати, чому б і їм не повернути свої кошти. Можливо, це навіть зашкодить нашій євроінтеграції, бо можуть поставити вимогу – спершу повернення боргу, а тоді інтеграція в ЄС.

Це ускладнить наші стосунки з різними країнами. Такий розворот взагалі незрозумілий, бо спершу нам допомагали, а потім сказали віддати гроші. Якщо це не були кредити, а гранти, то вони з самого початку не передбачають повернення,
– наголосив доктор економічних наук.

Нагадаємо, у новій угоді США хочуть контролювати всі майбутні інвестиції в інфраструктуру та корисні копалини України. Це означає, що економічний вплив Сполучених Штатів буде безпрецедентно розширено. Також Трамп хоче, щоб Україна платила за всю допомогу, яку надав ще Джо Байден.

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader