/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb71f16fcf0e820487b88c1f47cd880eb.jpg)
Чи можуть інші країни вслід за США просити оплату за військову допомогу
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков розповів 24 Каналу, що справді є небезпека, що приклад США перейме Європа. До того ж Україні суттєво допомагали дуже багато інших держав.
З гранту в борг
В угоді нібито мовиться про те, що Україна має віддати борг американцям. Щороку він зростатиме на 4%, якщо ми не будемо сплачувати певну суму. Нескладно змоделювати ситуацію, у якій від українців захочуть повернення грошей не тільки США.
Я з цим погоджуюсь, тому що є Європейський Союз, Японія, Австралія, можна подивитись, які країни нам допомагали з початку війни та на які суми. Багато країн взагалі не з Європи,
– зауважив Олексій Плотніков.
Якщо Україна визнає допомогу Сполучених Штатів боргом, то інші країни можуть спитати, чому б і їм не повернути свої кошти. Можливо, це навіть зашкодить нашій євроінтеграції, бо можуть поставити вимогу – спершу повернення боргу, а тоді інтеграція в ЄС.
Це ускладнить наші стосунки з різними країнами. Такий розворот взагалі незрозумілий, бо спершу нам допомагали, а потім сказали віддати гроші. Якщо це не були кредити, а гранти, то вони з самого початку не передбачають повернення,
– наголосив доктор економічних наук.
Нагадаємо, у новій угоді США хочуть контролювати всі майбутні інвестиції в інфраструктуру та корисні копалини України. Це означає, що економічний вплив Сполучених Штатів буде безпрецедентно розширено. Також Трамп хоче, щоб Україна платила за всю допомогу, яку надав ще Джо Байден.
