Розмови зі штучним інтелектом викликають самотність та залежність
Розмови зі штучним інтелектом викликають самотність та залежність

Розмови зі штучним інтелектом викликають самотність та залежність

Штучний інтелект стрімко входить у повсякденне життя, і тепер науковці активно досліджують, як це впливає на наш емоційний стан.

Особливу увагу вони звернули на взаємодію людей із ChatGPT.
Фахівці з OpenAI разом із Массачусетським технологічним інститутом аналізували поведінку користувачів, щоб зрозуміти, чи виникає емоційна залежність.

Мобільний телефон, скріншот: YouTube

Протягом місяця дослідники спостерігали за близько тисячею людей і помітили, що ті, хто активно спілкувався з чат-ботом, частіше відчували самотність та сильні емоційні прив’язаності. Водночас у ще одному аналізі, де вивчили 3 мільйони діалогів, з’ясували, що щирі "душевні розмови" з ChatGPT наразі не стали нормою.

ChatGPT, скріншот: YouTube

Вчені поки не можуть точно відповісти, що з’являється першим - чи самотність штовхає людей до ШІ, чи це сам штучний інтелект провокує почуття ізоляції. Але вже зараз виникає занепокоєння щодо можливих парасоціальних зв’язків між людьми та ботами, особливо враховуючи, як швидко покращуються можливості мовних моделей.

Телефон. Фото: скрін Ютуб

Після запуску ChatGPT наприкінці 2022 року, люди почали використовувати його не тільки для роботи чи навчання, а й для емоційної підтримки. Саме тому фахівці наголошують, що необхідно уважніше стежити за впливом ШІ на психіку, зокрема серед молоді та тих, хто вже має психологічні труднощі.

Засмучена людина

Попри побоювання, дослідження все ще тривають. Ранній етап вивчення не дозволяє робити остаточні висновки, однак фахівці сподіваються, що нові дані допоможуть краще зрозуміти, чим є така взаємодія — порятунком чи ризиком.

Раніше ми повідомляли, чоловік переказав на картку 27 тисяч доларів дівчині, намальованій ШІ.

Мета навчила нейромережі читати думки людей: поки плутається в словах, але технологія проривна - детальніше на Знай.ua.

Джерело матеріала
loader
loader