Румунія поповнить свій флот військовими кораблями для посилення східного флангу НАТО
Румунія поповнить свій флот військовими кораблями для посилення східного флангу НАТО

Румунія поповнить свій флот військовими кораблями для посилення східного флангу НАТО

Румунія поповнить свій флот військовими кораблями для посилення східного флангу НАТО

Оборонні витрати Румунії можуть досягти 3% ВВП поетапно протягом одного-двох років.

Вища рада оборони Румунії в п'ятницю схвалила план поповнення свого флоту новими малими військовими кораблями, що є частиною ширших зусиль з посилення своєї ролі в Чорному морі і на східному фланзі НАТО.

Про це у 28 березня повідомляє Reuters.

Член Європейського Союзу і НАТО, який має найдовший сухопутний кордон з Україною, скасував у 2023 році довготривалу угоду про купівлю чотирьох військових кораблів у французької фірми Naval Group після того, як компанія і молодший партнер не вклалися в терміни підписання контракту.

Naval Group виграла контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів Gowind для Румунії та реконструкцію двох існуючих фрегатів за 1,2 мільярда євро, але угода була затримана, спочатку через юридичні проблеми, а потім через те, що вона не змогла досягти порозуміння зі своїм молодшим партнером щодо зростання витрат.

«Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій», - йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила Міністерству оборони розпочати процес закупівлі.

Військово-морські сили Румунії є найменш модернізованим видом збройних сил. Наразі країна заявляє, що планує збільшити оборонні видатки до 2,5% від економічного виробництва цього року з трохи більше ніж 2,2% у 2024 році.
Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати Румунії можуть досягти 3% ВВП поетапно протягом одного-двох років.

Чи стане недружній крок США з відмови у безвізі Румунії тим моментом, коли союзник у Європі розчарується у заокеанському?

Адже після завершення модернізації база НАТО "Міхай Когелнічану" в Румунії мала стати місцем розміщення для понад 10 тисяч військовослужбовців і членів їхніх сімей. База знаходиться на березі Чорного моря, разом з американською військово-морською базою Deveselu, де розміщена система протиракетної оборони Aegis. Зважаючи на війни, що вирують в Україні й на Близькому Сході, й нестабільні відносини з членом НАТО Туреччиною, Румунія стала новим незамінним союзником Америки, зазначає Рональд Лінден, професор політології у відставці.

Румунія стала однією з перших, хто зробив значний внесок у багатонаціональні сили в Афганістані, навіть перекинувши туди свої війська. У березні 2004 року країну було прийнято до НАТО.

Джерело матеріала
loader
loader