WSJ: У чаті в Signal посадовці США обговорювали розвіддані, надані Ізраїлем
WSJ: У чаті в Signal посадовці США обговорювали розвіддані, надані Ізраїлем

WSJ: У чаті в Signal посадовці США обговорювали розвіддані, надані Ізраїлем

Майкл Волтц (Фото: Chris Kleponis/EPA)

Ізраїль надав конфіденційні розвідувальні дані від свого джерела в Ємені про ключового військового агента хуситів, який став мішенню для атаки, про нього писав радник Білого дому з питань національної безпеки Майкл Волтц у груповому чаті в Signal. Про це повідомила газета The Wall Street Journal із посиланням на двох неназваних співрозмовників серед офіційних осіб США.

Невдовзі після початку американських авіаударів Волтц написав у чаті, що фахівця з ракет хуситів бачили, як він входив до будинку його дівчини. Ця будівля, його словами, була зруйнована внаслідок атаки.

Ізраїльські посадовці в приватному порядку поскаржилися офіційним особам США, що повідомлення Волтца стало публічним, сказав один співрозмовник журналістів.

Роль Ізраїлю у наданні інформації, яка допомогла відстежувати бойовика, наголошує на делікатності деяких розкриттів у листуванні та суперечить заявам адміністрації Трампа про те, що жодна секретна інформація не передавалася у чаті.

"Перша ціль – їхній головний ракетник – у нас була ідентифікація, що він заходив у будинок своєї дівчини, і зараз він зруйнований", – написав Волтц, не розголошуючи джерело інформації.

Він не описав джерела розвідданих, але сказав в іншому тексті, що США мають "кілька позитивних ідентифікаційних даних". Повідомлення Волтца була відповіддю на запитання віцепрезидента США Джей Ді Венса про результати атаки.

Під час брифінгу в Пентагоні 15 березня повідомлялося, що США завдали ударів по понад 30 цілям, у тому числі військовим об'єктах хуситів і комплексу, де знаходилися "кілька старших експертів з безпілотних літальних апаратів". Хоча у відомстві заявили про десятки втрат серед військових, там не згадали про експерта з ракет.

Ідентичність особи в Ємені, яка в режимі реального часу надавала інформацію про удари, ймовірно, буде ретельно захищена.

Відповідаючи на запитання, чи надавав Ізраїль розвідувальні дані щодо удару, описаного Волтцом, речник Ради національної безпеки Браян Хьюз сказав: "Жодної секретної інформації не було включено".

Офіс прем'єр-міністра Ізраїлю та посольство у Вашингтоні відмовилися від коментарів. Армія оборони Ізраїлю, Пентагон, Центральне розвідувальне управління та офісу директора Національної розвідки не відразу відповіли на запити про коментарі.

  • 24 березня 2025 року стало відомо, що журналіст Голдберг отримав доступ до групового чату в месенджері Signal, в якому були високопосадовці адміністрації Трампа. У чаті обговорювалися плани США щодо ударів по терористах у Ємені.
  • Глава Пентагону назвав головного редактора The Atlantic "брехуном" і спростував листування в чаті.
  • Спікер Джонсон заявив, що адміністрацію Трампа не варто карати за витік у Signal.
  • 26 березня The Atlantic опублікував додаткові повідомлення з групового чату в Signal, де обговорювалися деталі атаки на Ємен.
  • У Сенаті закликали провести незалежне розслідування після витоку даних.
Читайте також
Суд у США наказав зберегти листування посадовців у Signal щодо ударів по Ємену
Теги за темою
Ізраїль Скандал
Джерело матеріала
loader