/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Ff9988ff7fd394ba61af12327a23aa89c.jpg)
Суд дозволив незаконну мобілізацію в Україні: жодного звільнення, навіть якщо було порушено права
Верховний Суд нещодавно ухвалив рішення, яке викликає багато питань щодо процедури мобілізації в Україні. Він визнав, що в процесі мобілізації було порушено норми закону, але не став відновлювати права громадян, які були незаконно призвані на службу.
Це рішення стало темою обговорення в Telegram адвоката Романа Симутіна.
Суть проблеми в тому, що якщо процедура призову порушена, то, за ідеєю, людина має бути відновлена у своєму праві – наприклад, звільнена з військової служби. Але Верховний Суд, незважаючи на визнання порушення, заявив, що мобілізація – це незворотна процедура, і скасовувати її результати немає сенсу.
Тож навіть якщо мобілізація в Україні була незаконною, ніхто не зобов'язаний звільняти людину.
Що цікаво: за даними адвоката, багато людей було мобілізовано без проходження ВЛК, а дехто навіть не отримав повноцінної медкомісії. У результаті в армію потрапляли люди із серйозними захворюваннями, такими як діабет, епілепсія чи серцева недостатність, що порушує вимоги закону.
Якби Верховний Суд визнав звільнення з військової служби обов'язковим для всіх, хто був мобілізований в Україні із порушеннями, то це дало б шанс десяткам тисяч людей, які потрапили в таку ситуацію, домогтися справедливості в суді.
Але, схоже, суд вирішив не заглиблюватися в юридичні дебати та ухвалив політичне рішення, яке залишає все як є.
Крім того, Знай.ua повідомляв, коли на фронті потрібні люди і гроші, у Полтаві виділяють 10 мільйонів на покіс трави
