/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F517b9de1fb1d4b44036ef35adcbf9a11.jpg)
Суддю, підозрюваного у схемі для ухилянтів, триматимуть під вартою
Злочинна схема полягала в масовому штампуванні судових рішень про начебто самостійне виховання дитини батьком за надуманими обставинами.
Вища рада правосуддя дозволила арешт чинного судді, якого підозрюють в організації суддівсько-адвокатської мафії на Одещині. За даними слідства, він керував схемою ухилення від мобілізації через фіктивні судові рішення.Про це пресслужба САП у п’ятницю, 28 березня.
Слідство вважає його організатором групи, що працювала всередині судової системи й допомагала військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон та отримувати відстрочку від мобілізації.
Вища рада правосуддя врахувала порушення суддею умов запобіжного заходу, застосованого до нього, а саме невнесення ним визначеної суми застави, та надала згоду на тримання під вартою.
Як повідомлялося, 26 лютого ВАС застосував до організатора злочину – голови суду – запобіжний захід у вигляді застави у 3 млн грн.Попри те, що застава має бути внесена не пізніше пʼяти днів з дня обрання запобіжного заходу, особа й досі не виконала рішення суду.
Нагадаємо, що злочинна схема полягала в масовому штампуванні судових рішень про начебто самостійне виховання дитини батьком за надуманими обставинами. Це дозволяло чоловікам уникати мобілізації та залишати країну під приводом догляду за дитиною. За 3500 доларів без участі сторін в одному судовому засіданні ухвалювали рішення, яке давало право виїзду за кордон. Загалом слідством встановлено 1040 таких рішень.
Нагадаємо, правоохоронцю з Чернівецької області, який допомагав військовозобов’язаним чоловікам незаконно перетинати кордон з Молдовою, повідомили про підозру.
Також повідомлялося, що інспекторка Львівської митниці вивезла до Польщі чотирьох ухилянтів. Один з “пасажирів” заплатив за послугу 3000 доларів. Тепер жінці загрожує до 10 років ув’язнення.

