Українська асоціація фотографів відреагувала на рішення World Press Photo відзначити премією росіян
Правління Української асоціації професійних фотографів (УАПФ) здивоване рішенням організації World Press Photo відзначити цьогорічною премією російських фотографів. Про це йдеться на сайті УАПФ.
«Винагороджуючи російських фотографів, які слугують виразниками державної ідеології РФ, конкурс робить видимою позицію агресора, і таким чином сприяє підміні понять: замість засудження агресора акцентує на співчутті до нього. На нашу думку, таке нагородження не відповідає заявленій меті конкурсу — поєднувати світ важливими історіями, особливо в ситуації загарбницької війни, яку Росія веде проти України вже 11 років», — йдеться в заяві Асоціації.
УАПФ також процитувала минулорічну переможницю World Press Photo, авторку проєкту «Війна — це особисте» Юлію Кочетову, яка розкритикувала цьогорічний вибір журі.
«Очевидно, я здивована бачити стільки уваги до наративу про "російську душу" серед регіональних переможців цього року. Не можу уявити, як почуваються грузинські фотографи через те, що їхні протести проти російського впливу були показані через зображення фотографа з російського державного агентства. Це особиста відповідальність — як про цю війну розповідатимуть через роки. Важливо продовжувати свідчити та документувати», — написала вона в інстаграм-сторіз.
- Читайте також: Фотографка Юлія Кочетова: «Моя найстрашніша фотографія — коли попереду труни несуть портрет, який теж робила я»
Асоціація підкреслила важливість дотримання стандартів етики, неупередженості та прозорості з огляду на значення таких конкурсів для української та міжнародної фотографічної спільноти. Вона додала, що справедлива оцінка робіт, які документують реальність і відображають правду, можлива лише за таких умов.
«Це також спосіб протидії будь-яким формам пропаганди чи дезінформації в міжнародному інформаційному просторі», — додали в УАПФ.
Серед них у номінації Stories відзначили фотокореспондента російського державного інформагентства ТАРС Михайла Терещенка з роботою про протести громадян Грузії у листопаді 2024 року після призупинення переговорів про вступ до ЄС. Ще одну нагороду здобула росіянка Альона Кардаш, яка мешкає в Німеччині, з проєктом «Вдома пахне димом» у категорії Long-Term Projects.
Окрім цього, у категорії Singles від Європи відзначили дві роботи про війну Росії проти України.
Німецький фотограф Флоріан Бахмаєр показав шестирічну Ангеліну з Харківщини, яка страждає від панічних атак після того, як їй довелося покинути своє село поблизу Куп’янська.
Водночас у цій номінації нагородили фотографку з Німеччини Нанну Хайтманн, яка зараз живе у Москві, зі світлиною пораненого під Бахмутом солдата, який лежить у польовому шпиталі. 22 лютого 2022 року солдата призвали воювати за наказом окупаційної російської адміністрації на території окупованої Донецької області.
Ілюстрація: Pexels
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

