Захист від хвороби Лайма: вчені наблизилися до створення вакцини від кліщів
Захист від хвороби Лайма: вчені наблизилися до створення вакцини від кліщів

Захист від хвороби Лайма: вчені наблизилися до створення вакцини від кліщів

Команда американських учених Єльської медичної школи в штаті Коннектикут під час дослідження розгадала механізм стійкості людей до укусів кліщів. Це допоможе в розробці вакцин від них.

Чому це важливо

Імунологи з’ясували, що речовини, які кліщі вводять людині та іншим тваринам під час укусу, викликають стійкість до повторних укусів. Вчені виявили 199 таких речовин, які можуть стати основою для майбутніх вакцин проти кліщів.

Дослідники сподіваються, що за допомогою таких вакцин вдасться зменшити поширеність хвороб, які вони переносять, зокрема, кліщового енцефаліту та хвороби Лайма.

Зараз дивляться

Дослідження

Учені проводили дослідження на морських свинках, вивчаючи їхню імунну відповідь на укус кліща. Як виявилося, з часом у тварин вироблялися антитіла, які під час наступного укусу запускали імунну відповідь і змушували кліща передчасно від’єднуватися від тіла.

Оскільки з кожною годиною перебування кліща на тілі ризик зараження хворобами, які він переносить, зростає, то така імунна відповідь може захистити від зараження кліщовим енцефалітом та іншими захворюваннями.

Стійкість до укусів

Щоб виявити, які антигени в організмі кліща спричиняють таку імунну реакцію на нього, дослідники проаналізували кров людей зі стійкістю до укусів, людей із хворобою Лайма та укушених кліщами морських свинок і мишей. У них виявляли антитіла, що зв’язувалися з антигенами кліщів.

Деякі з виявлених у такий спосіб антигенів були білками, що пригнічують гістамінові рецептори в організмі, які запускають імунну відповідь. Їхнє дослідження допоможе розробити більш ефективні вакцини від укусів кліщів.

Джерело:

Джерело матеріала
loader
loader