Китай може об'єднатися з Японією та Південною Кореєю для денуклеаризації КНДР — Kyodo
Китай може об'єднатися з Японією та Південною Кореєю для денуклеаризації КНДР — Kyodo

Китай може об'єднатися з Японією та Південною Кореєю для денуклеаризації КНДР — Kyodo

Китай може об'єднатися з Японією та Південною Кореєю для денуклеаризації КНДР — Kyodo

Пекін побачив можливість зблизитися з Токіо й Сеулом, оскільки партнерство Південної Кореї та Японії з США може постраждати через політику Трампа.

Китай розробив сценарій посилення співпраці з Японією та Південною Кореєю щодо денуклеаризації Північної Кореї, щоб вбити клин у відносини двох країн із США, повідомляє Kyodo, посилаючись на китайські джерела.

Політики Китаю вважають, що Пекін має “стратегічну можливість” зблизитися з Токіо й Сеулом, оскільки тристороннє партнерство Південної Кореї та Японії з Вашингтоном може постраждати через зневагу президента США Дональда Трампа до багатосторонніх структур. Відновлюючи свою політику “Америка понад усе” під час другого терміну в Білому домі, Трамп також заявив, що має намір відновити взаємодію з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, з яким свого часу проводив кілька особистих зустрічей.

Як крок до поліпшення відносин Китаю з двома сусідами, Пекін повідомив Сеулу, що лідер КНР Сі Цзіньпін має намір відвідати цьогорічний саміт форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, який відбудеться в Південній Кореї наприкінці жовтня - на початку листопада.

Китай також підтримує ідею проведення тристоронньої зустрічі лідерів трьох азійських країн якнайшвидше після переговорів міністрів закордонних справ у Токіо минулого тижня.

Китай, Японія та Південна Корея мають спільні інтереси в досягненні денуклеаризації КНДР, яка останнім часом посилює військову співпрацю з Росією після підписання в червні минулого року ключового договору про партнерство, який містить положення про взаємні оборонні зобов'язання.

Джерело Kyodo, ознайомлене з відносинами між Пекіном і Пхеньяном, розповіло, що посол Китаю в Північній Кореї Ван Яцзюнь тимчасово повернувся до Пекіна в жовтні минулого року на знак протесту проти поглиблення військових зв'язків між Північною Кореєю та Росією. Пхеньян відправив солдатів, надав ракети й боєприпаси для підтримки російського вторгнення в Україну і, як вважається, очікує отримати від Москви допомогу в розвитку власного військового потенціалу.

У межах зусиль зі зміцнення зв'язків Китаю з Японією і Південною Кореєю відбуваються академічні обміни на чолі з Університетом Цінхуа в Пекіні, альма-матер Сі. Обміни включають дискусії між експертами з трьох країн щодо питань, пов'язаних із Корейським півостровом. Китай має намір розширити межі обміну, залучивши урядовців.

КНДР, попри заяви Трампа про “хороші стосунки” з Кім Чен Ином, продовжує войовничу риторику проти США, а також випробовує зброю. Деякі експерти вважають, що північнокорейський лідер може врешті-решт сісти за стіл переговорів з главою Білого дому, але при цьому вважатиме, що тепер має більше важелів впливу, ніж раніше, через розширення ядерного арсеналу й поглиблення військових зв'язків з Росією. Про те, чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР, розмірковував Сергій Корсунський.

Джерело матеріала
loader
loader