/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fbd02a0fa9fa193f852003aceb23cd27c.jpg)
Республіканку Спартц освистали виборці через її позицію щодо витоку даних із чату Signal
Конгресвумен від Республіканської партії українського походження Вікторія Спартц зіткнулася з вигуками та освистуванням з боку виборців під час зустрічі у міській раді Вестфілду штату Індіана
Про це пише CNN.
Як зазначається, під час зустрічі жінка, яка назвалася Стефані, запитала, чи буде Спартц вимагати негайної відставки міністра оборони Піта Гегсета, радника Білого дому з національної безпеки Майкла Волтца та всіх інших учасників групового чату. Багато хто з натовпу підбадьорився, коли жінка поставила запитання.
Республіканка відповіла: "Ні, я не буду вимагати їхньої відставки". Після цієї фрази натовп спалахнув від гніву.
Indiana U.S. Rep. Victoria Spartz is holding a town hall tonight in Westfield in front of a vocal crowd: https://t.co/7fMICMG9QC pic.twitter.com/zoOKDzpzSA
— IndyStar (@indystar) March 28, 2025
Зрештою, Спартц визнала, що це не дуже хороша ситуація. Після того вона стверджувала, що урядовці не мають жодних інших інструментів, окрім Signal, для обговорення конфіденційної інформації.
Як свідчать записи із зустрічі республіканки та виборців з Вестфілда, тема витоку даних з чату стала не єдиною причиною незадоволення натовпу. У якийсь момент частина людей просто покинула залу.
Скандал із витоком секретних даних у США: що відомо
Головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг написав у матеріалі на сайті видання, що 11 березня радник з нацбезпеки США Майкл Волц надіслав йому запит до закритого чату Signal. Журналіст вирішив, що це несправжній акаунт, однак прийняв запрошення.
За його словами, чат створений "для координації щодо хуситів, особливо протягом наступних 72 годин". Він так написав, що серед учасників були віцепрезидент США Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, директор нацрозвідки Тулсі Габбард, міністр фінансів Скотт Бессент, радник з нацбезпеки Майкл Волц та інші високопосадовці адміністрації Трампа.
Зокрема, у чаті Джей Ді Венс висловив сумніви, побоюючись негативного впливу на економіку та ціни на нафту, а також суперечностей з політикою Трампа щодо Європи.
Джо Кент - керівник наццентру боротьби з тероризмом - підтримав ідею відкладення операції, вважаючи, що терміновості немає, а міністр оборони США Піт Гегсет наполягав на негайному ударі, щоб продемонструвати рішучість США та використати момент. Він також висловив побоювання, стосовно можливої самостійної операції Ізраїлю та ризику витоку інформації.
Окрім цього політики порушили питання компенсації витрат Європою та використання цієї операції, як важелі тиску на неї та Єгипет.
Чиновники обговорювали, як подати операцію громадськості, щоб отримати підтримку, а також результати операції після ударів у Сані.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пізніше відреагувавна ситуацію з витоком секретних даних, зазначивши, що радник з нацбезпеки Майкл Волц засвоїв свій урок. Сам Волц взяв на себе повну відповідальність за цей скандал.
На тлі інциденту неурядова організація American Oversight подала позов проти пʼяти високопосадовців адміністрації Дональда Трампа. Ідеться про очільника Пентагону Піта Гегсета, директорки нацрозвідки Тульсі Габбард, директора ЦРУ Джона Реткілффа, очільника Мінфіну Скотта Бессента, держсекретаря Марко Рубіо. Позов також стосується Національного управління з архівів і документації.
American Oversight стверджує, що використання Signal без відповідного дозволу порушує федеральний закон про збереження державних записів. В організації просять суд зобовʼязати урядовців не видаляти повідомлення.
Департаменту ефективності уряду США (DOGE), який очолює Ілон Маск, доручили розібратися в тому, як журналіст The Atlantic Джеффрі Голдберг потрапив у секретний чат.

