/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Ff569989ff0eac496fc3bfac4165afb4b.jpg)
ЗСУ прорвали першу лінію оборони ворога на Бєлгородщині: чи підуть вони у глиб території Росії
Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан розповів 24 Каналу, яку мету переслідують українські сили, просуваючись у Бєлгородській області. До слова, за даними Інституту вивчення війни, невеликі групи української піхоти ведуть штурмові дії в районі Демидівки, Графівки та Прилісся на Бєлгородщині.
Яке завдання у Сил оборони
Військовий експерт наголосив, що українські сили однозначно проломили першу лінію оборони окупантів вздовж кордону в Бєлгородській області. Другої ж лінії оборони у ворога у напрямку 500 кілометрів у бік Москви взагалі немає.
Перша лінія оборони можливо розташована взводними опорними пунктами вздовж лінії кордону, а далі вони вже відсутні,
– пояснив він.
Однак українським військовослужбовцям, на думку полковника ЗСУ в запасі, не потрібно заходити вглиб Бєлгородщини, тому що перед ними стоїть завдання не захоплення російської території, а створення там буферної зони.
Ситуація у Бєлгородській області: дивіться на карті
Зона забезпечення перед фортифікацією, за його словами, – це взагалі мінні поля, глибиною 3 – 4 кілометри, залежно від висот, що там розташовані.
А ширина зони забезпечення має бути понад 10 кілометрів – від Поповки до Прилісся. Це гарний плацдарм, який має бути розширеним до 500 кілометрів – від Брянської області до Ростовської. А на цій ділянці
– від Білорусі до Осколу, – підкреслив Романи Світан.
Це завдання, як зауважив військовий експерт, має бути для тих Сил оборони, які там вже стоять. Україна має оборонні споруди, вздовж яких розгорнуті війська, і вони мають зайти на російську територію, щоб покращити свої позиції. Це зараз і відбувається вздовж усієї лінії кордону Північного фронту.
Нагадаємо, що видання The New York Times пише, що наступ ЗСУ на Бєлгородську область, імовірно є намаганням України відтягнути російські сили з Курської області, Це дозволить знизити тиску на Курщині. Водночас цей наступ у ЗМІ вважають ризиковим для України, адже Кремль не йшов на поступки після заходу українського війська в серпні 2024 року на російську територію.
