Грузинські фотографи звинуватили World Press Photo в узаконенні російської пропаганди
Грузинські фотографи звинуватили World Press Photo в узаконенні російської пропаганди

Грузинські фотографи звинуватили World Press Photo в узаконенні російської пропаганди

Грузинські фотографи засудили перемогу фотографа ТАСС на World Press Photo за серію про протести в Тбілісі. Вони вважають це образою, враховуючи підтримку ТАСС агресії рф.

Грузинські фотожурналісти та фотографи-документалісти назвали образою перемогу ТАСС Михайла Терещенка у конкурсі World Press Photo із серією знімків про протести у Тбілісі, передає УНН із посиланням на Новини Грузія.

Ми глибоко обурені та вражені рішенням World Press Photo присудити премію 2025 року представнику російської державної пропагандистської структури ТАСС за фоторепортаж про грузинські протести - демонстрації, спрямовані безпосередньо проти російського впливу та окупації Грузії. Нагородження фотографа, який представляє кремлівський наратив, за висвітлення антиросійських протестів - не тільки кричущий парадокс, а й пряма образа всіх, хто ризикує життям, протистоїть російському втручанню в суверенітет і майбутнє Грузії 

- йдеться у заяві, яку поширив фотожурналіст грузинського видання Pabli.

Автори звернення додають, що ТАСС "спотворює правду про війну в Україні", так само, як під час війни росії проти Грузії у 2008 році. Сам Терещенко, продовжують вони, відверто підтримував російську агресію в Україні, називаючи вторгнення "визволенням".

Присуджуючи премію фоторепортажу, зробленому співробітником ТАРС, World Press Photo узаконює агенцію, відому поширенням дезінформації. Це рішення підриває незалежні медіа, посилює пропаганду та дозволяє хибним наративам отримати широке визнання

- сказано у заяві.

Додамо

27 березня, як повідомляла, Українська асоціація професійних фотографів, міжнародна організація World Press Photo оголосила 42 регіональних переможців щорічного конкурсу документальної фотографії.

Серед переможців опинилися також представники росії та білорусі, а також двоє німецьких фотографів, чия робота стосується теми російсько-української війни.

Одним із знімків, що отримали визнання, став портрет української дитини, що пережила важкі травми внаслідок війни.

Інший нагороджений знімок з пораненим окупантом з "днр" у польовому шпиталі біля Бахмута.

Такий вибір журі викликав критику, зокрема, від минулорічної переможниці World Press Photo, української фотографки Юлії Кочетової.

Очевидно, я здивована бачити стільки уваги до наративу про "російську душу" серед регіональних переможців цього року. Не можу уявити, як почуваються грузинські фотографи через те, що їхні протести проти російського впливу були показані через зображення фотографа з російського державного агентства. Це особиста відповідальність - як про цю війну розповідатимуть через роки. Важливо продовжувати свідчити та документувати 

- зазначила фотографка.

Джерело матеріала
loader
loader