/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fab4971d606da58097fe6111c4e297aed.jpg)
Рецензія на фільм «Голланд» / Holland
27 березня на платформі Prime Video відбулася прем’єра трилера з елементами сатиричної чорної комедії «Голланд» з Ніколь Кідман, Гаелем Гарсією Берналем та Метью Макфадьєном у головних ролях. Кідман також виступила однією з продюсерів стрічки, і в огляді нижче пропонуємо дізнатися, що в австрало-американської зірки та її колег-кіноробів вийшло у підсумку.
Плюси:
хороший акторський склад; досить цікавий «той самий твіст», чудово візуально оформлене кіно;
Мінуси:
жанрово та інтонаційно це щось нерозбірливе; фільм до ладу не розважає і не дає цікаву поживу для розуму; загалом нудна оповідь;
ITC.ua
«Голланд» / Holland
Жанр трилер
Режисерка Мімі Кейв
У ролях Ніколь Кідман, Гаель Гарсія Берналь, Метью Макфедьєн, Джуд Гілл, Рейчел Сеннотт, Леннон Паргем, Айзек Краснер, Джефф Поуп, Джейкоб Моран, Білл Рассел
Прем’єра Prime Video
Рік випуску 2025
Сайт IMDb
Ненсі Вандерґрут живе у мальовничому містечку Голланд, штат Мічиган, працює вчителькою у місцевій школі та на перший погляд здається щасливою матір’ю і дружиною. Разом з люблячим чоловіком Фредом та сином-підлітком Гаррі вона мешкає в ідеальному білому будиночку, завжди готує ідеальну смачну вечерю для усієї родини і взагалі, здається, живе ідеальним життям.
Та насправді не все так гладенько у Ненсі: занадто часті відрядження Фреда, що працює офтальмологом, а також деякі виявлені речі в його гаражі змушують жінку засумніватися у вірності чоловіка. Заручившись підтримкою свого колеги Дейва Дельґадо, головна героїня починає стежити за благовірним. Але чи є у неї реальні підстави для такої недовірливої поведінки, чи, може, вчителька-домогосподарка просто втомилася від рутинного і в усьому передбачуваного шлюбу?
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F2f2cf6ca145ba54cbfa04f935322bdc7.jpg)
Три роки тому режисерка Мімі Кейв зухвало заявила про себе завдяки повнометражному дебюту «Свіжина». Очевидно, що ця кінематографістка не позбавлена талантів, і її новий фільм — зайве тому підтвердження. На жаль, за фасадом потенційно захопливого сатиричного трилера з в усіх сенсах яскравим візуальним складником ховається суцільна інтонаційна невизначеність та, як наслідок, змістова невиразність.
Проблема у тому, що творці ніби так і не визначились, що і для кого вони знімають. Для якісного трилера тут жалюгідно мало саспенсу. Для чорної комедії не вистачає простору для жартів. Та й виразної сатири як такої не вийшло.
Тут ще варто розібратися, у чому вона полягає. Події фільму відбуваються у реальному американському містечку з промовистою назвою Голланд, де клумби з рівненько висадженими тюльпанами сусідять з вітряними млинами, а місцеві жителі не гребують за нагоди вбратися у відповідний старий одяг і дерев’яні черевики. Уся ця химерна мішура покликана підкреслити, десь навіть висміяти загальну штучність показаного світоустрою та, зокрема, характери-маски персонажів, яким є що приховувати. Та, знову ж таки, сатирично/комедійно у Мімі Кейв вийшло слабеньке кіно; навіть місцевий расизм існує суто для проформи.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F86260c0e51188c2a81e7584a6b760934.jpg)
На додаток не дуже зрозуміла й цільова авдиторія «Голланда», адже фільм погано працює і як розвага на вихідний день, і як таємнича історія, що вимагає певної інтелектуальної віддачі.
У Кейв то тут, то там розкидані виразні візуальні підказки, такі як «Місис Даутфайр» на екрані телевізора, заляпаний кетчупом м’ясний пиріг чи дзеркальні відображення, котрі мають навести на підозру, що хтось тут явно вдає з себе не того, ким є насправді. Задовольнити цю інтригу має один досить цікавий твіст, котрий може зійти за несподіванку. Втім, істотно захопливішим фільм від того, на жаль, не стає.
По закінченні години хронометражу в розмірене оповідання раптово й неочікувано увірветься знаменита Party Up (Up in Here) від американського репера DMX, що ризикує трохи розбудити тих, хто до цього часу вже примудрився заснути. Однак драйвовий трек звучатиме недовго й зовсім скоро поверне глядача в атмосферу обтяжливої нудьги.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F6c14b4a534f19bbf70866cdf85ee83bc.jpg)
Варто також відзначити, що творці перенесли дійство на початок нульових — у кадрі постійно миготять громіздкі ЕПТ-монітори, стаціонарні телефони, пейджери, кнопкові Nokia чи плівкові фотоапарати. У Голланді час ніби зупинився на місці, однак цей фактор по суті ні на що не впливає, хіба що героїня Ніколь Кідман до певного часу помирає з нудьги.
Здебільшого нудитися доведеться й глядачу — автори «Голланда», попри непогану візуальну стилізацію і хороших акторів у кадрі, видають дивну, інтонаційно та жанрово неоднозначну історію, що до ладу не здатна ані добряче розважити, ані надати цікаву поживу для розуму. Ніколь Кідман скільки завгодно може знову й знову зображати на екрані «хорошу погану дівчинку», та це аж ніяк не допоможе приховати відверту посередність самого кіна.
Висновок:
Абсолютно незрозуміло, кому можна порекомендувати «Голланд». Шукачам розваги буде нудно. Тим, хто любить інтелектуальний підхід, зокрема розгадувати якісь загадки та інтриги, теж особливо ловити нічого. Та й в контексті змісту фільм важко схарактеризувати як одкровення. Дивне, химерне кіно, словом.
