/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F64d924265df3f6483733a95b942fe061.jpg)
Стали відомі деталі скандальної спроби звільнення голови OpenAI
Видання WSJ опублікувало уривок книги «Оптиміст: Сем Альтман, OpenAI та перегони за винахід майбутнього». У ньому розкриваються подробиці про спробу звільнення бізнесмена з посади генерального директора OpenAI у 2023 році.
Ключовими моментами стали конфлікти всередині ради та підозри в непрозорому управлінні. Додатковим фактором виступила зростаюча заклопотаність з приводу впливу Альтмана на стратегічні рішення компанії.
Основною точкою напруги стало управління OpenAI Startup Fund, який, як з’ясувалося, перебував в особистій власності Альтмана, попри заяви, що він контролюється фірмою. Паралельно тодішня технічна директорка компанії Міра Мураті та співзасновник Ілля Суцкевер збирали докази того, що Альтман надавав керівництву і співробітникам невірну інформацію.
Зокрема, він стверджував, що GPT-4 Turbo не потребує додаткового схвалення з безпеки, хоча юристи OpenAI це спростували.
Після передачі цих даних незалежним членам ради директорів було ухвалено рішення про негайне звільнення Альтмана і його союзника, президента OpenAI Грега Брокмана. Рада мала намір мінімізувати ризики для компанії, однак їхні дії призвели до зворотного ефекту. Уже протягом першої доби співробітники почали масовий протест, вимагаючи відновлення Альтмана.
Серед тих, хто підписав лист на його підтримку, були навіть Мураті та Суцкевер, які раніше ініціювали розслідування. Це поставило раду в скрутне становище: без підтримки співробітників і ключових партнерів, включно з Microsoft, їхнє рішення виявилося нежиттєздатним.
Через кілька днів, під тиском громадськості та співробітників, рада погодилася повернути Альтмана на посаду генерального директора. Однак наслідки конфлікту призвели до відходу кількох його учасників, зокрема Суцкевера і Мураті, які пізніше заснували власні проєкти.

