/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F18db2a356a437bb58626163e55dd2037.jpg)
Ресурсна угода із США може стати для України аналогом плану Маршалла: думка експерта
Про це він розповів у своєму блозі.
Як розповідає експерт, Трамп зробив випад у бік Зеленського, сказавши, що він хоче вийти з угоди про рідкоземельні метали, і у бік путіна, пригрозивши росії подвійними тарифами, митами і санкціями, зокрема щодо нафти. Тільки от різниця, підкреслює він для Politeka, у тому, що Трамп далі говорить про дружні стосунки з путіним, тобто він досі вважає, що з цією людиною можна мати справи, вести перемовини тощо.
«Що це для нас означає? Як я і передбачав, питання угоди стане ребром, і від нього буде залежати можлива наступна допомога. Чим довше Україна буде затягувати процес, чим довше ми будемо вивчати, вносити пропозиції… Ми маємо на це право, ми суверенна держава і, безумовно, український національний інтерес при укладанні цієї угоди має бути врахований, тут має рацію президент Зеленський. Але дуже сильно затягувати ми теж не можемо, тому що питання зараз надзвичайної ваги», - коментує Олександр Мусієнко.
Тобто, пояснює він для Politeka, якщо Україна не підпише угоду про рідкоземельні метали, Трамп сприйме це як відмову і знову припинить обмін розвідданими, поставки військової допомоги тощо. Експерт нагадує, що останній пакет допомоги США затвердив ще Байден 31 грудня 2024 року, від Трампа Україна ще нічого не отримала, але і не отримає точно, якщо не буде цієї ресурсної угоди.
«Зберегти стратегічне партнерство із США – це дуже важливо особливо на тлі непевних позицій європейців. Ми чекаємо, звичайно, військову місію в Україні, йдуть обговорення параметрів відправки військових контингентів, це вийшло на інший рівень, але все ж таки думка і позиція США, їхня стратегічна підтримка дуже важлива для нас. А за економікою, за фінансами прийде безпека, так бувало. План Маршалла реалізували у Європі, а потім створили НАТО з метою захисту якраз зокрема американських інвестицій. Так само може бути і тут», - підсумовує Олександр Мусієнко.
Також Politeka писала про те, що Мусієнко розповів, як змусити путіна включитися у переговори: санкції, допомога Україні і миротворці.

