/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F87a458cb645f72cd3399a7854b011fa5.jpg)
Після скандалу з чатом Signal становище Волца в Білому домі стало хитким, - WSJ
Президент США Дональд Трамп вирішив поки що не звільняти свого радника з національної безпеки Майка Волца через скандал із чатом Signal, але Волц продовжує втрачати свої позиції, і його становище стає дедалі хиткішим, пише The Wall Street Journal, посилаючись на заяви американських чиновників.
Зазначається, що незважаючи на неодноразові повідомлення про підтримку з боку Трампа, Волц втратив вплив на президента і підтримку старших помічників у Білому домі.
Водночас, словами джерел, для Трампа найбільшою помилкою Волца було не започаткування чату Signal для координації ударів по хуситах у Ємені або навіть розміщення наданих Ізраїлем розвідданих у несекретній мережі, а наявність у телефоні номера головного редактора журналу Atlantic Джеффрі Голдберга і ненавмисне додавання його в розмову.
Трамп звинувачував Волца в першій великій кризі національної безпеки адміністрації та обговорював із віцепрезидентом Дж. Д. Венсом, главою апарату Білого дому Сьюзі Вайлс і начальником відділу кадрів Серхіо Гором питання його звільнення.
Однак у четвер Трамп повідомив Волтцу на особистій зустрічі, що той збереже свою роботу. За словами людей, близьких до Трампа, він не хотів, щоб ЗМІ і демократи так рано заявили про свої права під час його другого терміну. При цьому одне з джерел сказало, що якби новини про чат Signal вперше з'явилися в консервативному ЗМІ, такому як Breitbart, Волц би зник.
Водночас, пише WSJ, два американські чиновники розповіли, що Волц обговорював інші делікатні теми в Signal із членами кабінету міністрів, включно з окремими питаннями про те, як посередництвом у мирі між Росією та Україною, а також про військові операції. При цьому джерела не повідомили, чи була якась секретна інформація опублікована в цих чатах.
Як зазначають співрозмовники видання, ситуація з Волцом нагадує Трампу ситуацію зі звільненням Майка Флінна, відставного генерал-лейтенанта армії, який був його першим радником із національної безпеки, у перший термін. Флінн потрапив під тиск з боку ЗМІ та власної команди після того, як збрехав віцепрезиденту Майку Пенсу про свої контакти з Росією.
"Трамп пошкодував про це рішення і заприсягся ніколи його не повторювати", - пише WSJ, зазначаючи, однак, що гнів Трампа на Волца зберігається, навіть незважаючи на те, що міністр оборони Піт Хегсет і директор Центрального розвідувального управління Джон Реткліфф також, мабуть, розміщували секретну інформацію в чаті Signal.

