/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F3f2803bfff87c6dcf0de9b0c8e40756a.jpg)
США й Данія вперше проведуть переговори після заяв Трампа щодо Гренландії, - ЗМІ
Цього тижня міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен зустрінеться з держсекретарем США Марко Рубіо для проведення перших переговорів на високому рівні з моменту переобрання президента Дональда Трампа
Про це пише Financial Times.
За словами двох чиновників, поінформованих про підготовку до зустрічі, Ларс Лекке Расмуссен і Марко Рубіо планують зустрітися в кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в Брюсселі, яка розпочнеться в четвер, 3 квітня, на тлі заяв Трампа про захоплення Гренландії.
Проте чиновники попереджають, що перемовини можуть бути скасовані через напругу у відносинах між Копенгагеном і Вашингтоном.
У виданні зазначили, що офіційні особи США і Данії підтримують мінімальні дипломатичні контакти. Расмуссен і Рубіо розмовляли телефоном у січні, через тиждень після того, як Фредеріксен і Трамп посперечались щодо острова.
Водночас Данія, яка раніше намагалася ігнорувати вимоги Трампа і закликала своїх союзників не реагувати на його коментарі, в останні тижні змінила тактику, намагаючись конкурувати з риторикою Вашингтона.
Політика США щодо Гренландії
10 березня Дональд Трамп звернувся до жителів Гренландії, пообіцявши зробити їх багатими, якщо країна приєднається до Сполучених Штатів.
12 березня у Гренландії відбулися парламентські вибори на тлі заяв президента США Дональда Трампа про намір взяти острів під контроль. Найбільшу кількість голосів набрала правоцентристська партія Demokraatit.
13 березня WSJ писало: Трамп вивчає перспективу включення Гренландії до складу Сполучених Штатів, допускаючи навіть потенційне використання військових заходів. За інформацією джерел у Білому домі, питання щодо придбання острова досі є актуальним для адміністрації, тоді як тиск на Данію продовжує посилюватися.
Згодом Джей Ді Венс прокоментував територіальний інтерес Штатів до Гренландії, сказавши, що главі Білого дому "байдуже, що нам кричать європейці".
26 березня американський президент анонсував візит до Гренландії, щоб "перевірити, як там ідуть справи".
28 березня чотири з пʼяти парламентських партій Гренландії домовились сформувати коаліцію на тлі заяв Трампа щодо намірів взяття острова під контроль.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс підтвердивготовність Сполучених Штатів вести переговори з жителями Гренландії, якщо вони вирішать обрати незалежність від Данії.
30 березня Трамп вкотре припустив, що Штати можуть спробувати встановити контроль над Гренландією, не виключаючи навіть застосування військової сили.

