/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F9e65ffaeb8f21eb528cff721f0ce842a.jpg)
Скандал із Signal: Волц обговорював у чаті хід війни України та РФ, — WP
Радник президента США з національної безпеки Майк Волц обговорював військові таємниці в Signal. Серед тем дискусій було врегулювання війни Росії проти України.
Нові подробиці про витік у чаті Signal розповіли газеті The Wall Street Journal кілька американських чиновників.
Волц і чиновники США в Signal вели конфіденційні бесіди про військові операції і про те, як домогтися миру між Україною і Росією. Джерела не уточнили, чи була в цих чатах секретна інформація.
Президент Дональд Трамп вирішив поки що не звільняти Майка Волца, хоча обговорював цю ідею з віцепрезидентом Джеєм Ді Венсом, главою апарату Білого дому С'юзі Вайлс і начальником управління президентськими кадрами Серхіо Гором.
Збиток репутації поставив Волца в хитке становище в Білому домі. Він втратив вплив на президента і підтримку старших помічників. Але Трамп гарантував Волцу під час особистої зустрічі, що залишить його на посаді, заявили представники влади.
За словами співрозмовників газети, для Трампа найбільшим гріхом Волца було не розкриття військових таємниць у Signal, а наявність у телефоні номера головного редактора журналу Atlantic Джеффрі Голдберга і випадкове додавання його в розмову.
Американський лідер надавав значення медійності скандалу: першими про провал Волца повідомили ЗМІ демократів. Але якби новина про чат Signal уперше з'явилася в консервативному ЗМІ, як-от Breitbart, Волц би давно залишив свою посаду, вказують джерела.
За словами двох чиновників адміністрації, ще до скандалу з Signal Волц дратував багатьох колег своєю зарозумілою поведінкою і висловленням поглядів, які не відповідали програмі Трампа.
Фокус раніше збирав реакції на скандал із Signal. Крім Волца, до нього потрапили міністр оборони Піт Гегсет, держсекретар Марко Рубіо та інші.
Майк Волтц говорив, що спроби деокупувати захоплені Росією українські території викличуть третю світову війну.
