Правозахисники просять Конгрес США захистити журналістів, яким загрожує переслідування
Правозахисники просять Конгрес США захистити журналістів, яким загрожує переслідування

Правозахисники просять Конгрес США захистити журналістів, яким загрожує переслідування

Тридцять шість правозахисних організацій, серед яких «Репортери без кордонів» (RSF) та PEN America, звернулися до Конгресу США із закликом захистити журналістів, яким загрожує небезпека після розформування Агентства США з глобальних медіа (USAGM) президентом Дональдом Трампом.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті організації «Репортери без кордонів».

У спільному листі членам Конгресу правозахисники закликали адміністрацію Сполучених Штатів, зокрема Держдепартамент, виділити необхідні ресурси для підтримки іноземних журналістів, які працюють на USAGM.

За даними RSF, щонайменше 84 журналісти Агентства, які перебувають у США за робочими візами, знаходяться під загрозою депортації до країн, де вони можуть зазнати переслідувань і серйозних утисків. Так, щонайменше 15 журналістів «Радіо Свобода» та 8 журналістів «Голосу Америки» із Білорусі, Камбоджі, Китаю, Гонконгу, Росії та В’єтнаму можуть бути негайно заарештовані після прибуття або бути ув’язненими у разі депортації.

«Це обурливо, що ці журналісти, які ризикують своїм життям, викриваючи масштаби репресій у своїх країнах, можуть бути повністю покинуті. Конгрес США має взяти на себе відповідальність за захист цих журналістів і всіх ЗМІ, що фінансуються USAGM, самим Конгресом», – зазначив гендиректор RSF Тібо Бреттен.

Він додав, що відповідальність є не лише моральною, а й випливає із зобов’язань США захищати принципи демократії та свободи преси.

Зазначається, що наразі 11 журналістів USAGM перебувають в ув’язненні в усьому світі: п’ятеро у В’єтнамі, по два – у Росії та М’янмі, по одному – у Білорусі та Азербайджані.

Як повідомляв Укрінформ, 15 березня Дональд Трамп підписав указ щодо скорочення семи федеральних агентств США.

Співробітників «Голосу Америки» відправили в оплачувану відпустку - через день після того, як Дональд Трамп підписав указ про ліквідацію материнської компанії цього мовника.

Фото: USAGM

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader