/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F69763664d7cb9de333b2e5439b67545f.jpg)
Міжнародні партнери передали дві когенераційні установки Запоріжжю
Захід з передачі сертифікатів на установки проводили в одній з підземних шкіл міста, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«8 місяців тому ми домовилися про допомогу в підготовці до осінньо-зимового періоду, ми очікували, що будуть тривалі блекаути і мали захистити нашу критичну інфраструктуру - бути з водою і теплом навіть в період блекауту. І от - перші когенераційні установки вже у Запоріжжі. Наша мета підготуватися до наступного опалювального періоду і зробити все, щоби навіть мешканці області навіть в найкритичніші ситуації були з теплом, водою і світлом», - сказав начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.
Міжнародні партнери передали дві когенераційні установки Запоріжжю / Фото: Дмитро Смольєнко. Укрінформ
Однією з переваг цих установок є їхнє встановлення на існуючих котельнях, що дозволяє уникнути втрат енергії та забезпечує більш ефективне використання ресурсів.
За словами директора Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської Комісії, установки є важливим елементом і майбутнім сталого енергетичного захисту області.
«Ці когенераційні установки здатні забезпечити електроенергію до 50 тисяч мешканців, а також теплом та світлом 17 соціальних та 116 інших обʼєктів інфраструктури. Вони є частиною проєкту вартістю 200 млн євро. Завдяки співпраці з місцевою владою ми швидко доставили установки і вони є першими в країні», - сказав він.
За словами міжнародних партнерів, символічно, що передали сертифікат саме в школі.
«Ще рік тому це просто був пустир, а сьогодні це готове укриття, де навчаються діти. І дуже символічно, що діти, які є майбутнім України і заради майбутнього яких ми боремося, також будуть забезпечені електроенергією. Ми очікуємо справедливого та тривалого миру для України», - додав Вагнер.
Федоров зазначив, що завдяки установкам можна закрити питання щодо забезпечення електроенергією суто для критичної інфраструктури.
«Наша задача - це близько 130 МВт побудувати до наступного опалювального сезону. Якщо ми це зробимо, то в усіх оселях буде тепло, світло (по годинах, але буде), буде водопостачання. Також все це буде в лікарнях і критичній інфраструктурі. На сьогодні маємо підписані контракти по більше 45 МВт, які точно будуть встановленні до середини літа. Також нами визначено 10 пріоритетних обʼєктів, де має бути встановлена сонячна генерація. Це наші лікарні, деякі школи, облводоканал та міськводоканал, а також деякі підстанції», - пояснив він.
Крім того, всі сонячні електростанції мають бути укомплектовані сховищами. Очільник регіону зазначив, що розвиток зеленої енергетики - це пріоритетний напрямок для влади.
Як повідомляв Укрінформ, упродовж березня ворог постійно обстрілював електромережі «Запоріжжяобленерго». Лише пʼять днів було без пошкоджень внаслідок атак.
