/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F81f7b30d407b6b1cc08d70fffdec3ea3.jpg)
«Націоналізація» майна є інструментом тиску на нелояльних мешканців Криму - правозахисники
Про це повідомив адвокаційний експерт КримSOS Артем Олійник, передає Укрінформ.
“Націоналізація майна дозволяє забезпечити матеріальні вигоди для лояльних груп населення та переселенців з Росії, водночас посилюючи тиск на незгодних з політикою РФ мешканців Криму. Такі дії є частиною ширшої політики Росії, спрямованої на реалізацію проєкту «національної величі» в Криму, а накопичені соціально-політичні проблеми РФ вирішує коштом прав українців, кримських татар та релігійних громад”, – зауважив Олійник.
Експерт нагадав, що окупаційна адміністрація «націоналізувала» близько 3,5 тисячі об’єктів власності у 2022-2024 роках, з яких 1,2 тисячі – у 2024 році. Від «націоналізації» майна українських власників у бюджет окупаційної адміністрації надійшло 4,8 млрд рублів.
Крім того, щонайменше 2548 земельних ділянок було передано у користування російським військовослужбовцям. У серпні 2024 року окупанти дозволили отримувати земельні ділянки у Криму учасникам війни, незалежно від місця проживання та реєстрації.
"Така «націоналізація» порушує право мирно володіти майном. А в умовах російської окупації знищення або захоплення майна громадян України, крім випадків, коли таке знищення або захоплення є воєнною необхідністю, становить воєнний злочин", - додав Олійник.
Як повідомляв Укрінформ, у Криму окупанти незаконно привласнили понад чотири тисячі приватних будинків та підприємств.
Раніше Представництво Президента України в АР Крим повідомило, що так звана націоналізація українського майна в тимчасово окупованому Криму не має жодної юридичної сили, права власників майна будуть відновлені.

