/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4d8446a965607f83d139a2a8ada32dff.jpg)
Під час окупації на Київщині від авіанальотів та ракетних ударів постраждали 65% громад - Павлюк
Як передає Укрінформ, про це розповів колишній голова Київської ОВА, екскомандувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк в інтерв’ю «НВ».
«У лютому-березні 2022 року було окуповано 270 населених пунктів Київської області. Внаслідок обстрілів, авіанальотів та ракетних ударів постраждало 65% територіальних громад Київської області - 46 з 69. Було пошкоджено близько 27 тисяч об’єктів: 1702 багатоповерхівки; 22417 приватних будинків; 141 школа; 83 дитячих садки; 122 заклади охорони здоров’я; 137 об’єктів культури та релігійних споруд; 10 закладів соцзахисту; 725 об’єктів життєзабезпечення. В деяких населених пунктах пошкоджено чи зруйновано було майже все. Так, наприклад, у Бородянці не вціліла жодна багатоповерхівка. Із 29 будівель окупанти повністю зруйнували 8, а 21 висотний будинок — пошкодили. Все це необхідно було відновлювати в дуже стислі терміни», - розповів Павлюк.
За його словами, відновлення цивільної інфраструктури області складалося з багатьох етапів: розмінування території; розчищення завалів; відновлення дорожньої та критичної інфраструктури; повернення електропостачання, води, газу в міста та будинки; відновлення зв’язку та доступу до мережі інтернет.
І все це треба було робити одночасно, в таких важливих процесах не може бути пріоритетів. Всі задачі максимально важливі.
Відповідаючи на питання що вдалося досягти за 2 місяці перебування на посаді голови Київської ОВА, Павлюк відзначив, що найголовніше – це налагодження ефективної взаємодії військових і цивільних структур, що дозволило швидко відновлювати різні сфери життєдіяльності Київщини.
«За 2 місяці було обстежено близько 14 тисяч гектарів території, на яких виявили та знешкодили понад 30 тисяч вибухонебезпечних предметів. Як результат — аграрії області змогли успішно провести посівну кампанію. Фахівці обстежили та розмінували будівлі, що дозволило мешканцям регіону повернутися додому. А це — десятки тисяч людей. За 45 днів електрики встигли відновили близько 10 тисяч кілометрів ліній електропередач. В результаті у всі населені пункти області, які постраждали через бойові дії, повернулося світло. До мережі під’єднали понад 260 тисяч споживачів. Енергетики завершили роботи на 15 днів раніше, ніж вони планували», - повідомив Павлюк.
За його словами, вже за 5 днів після деокупації Київщини змонтували тимчасовий міст на трасі Київ-Житомир та відновили рух автомобільного транспорту основною артерією, яка з’єднує столицю з областями на заході України.
«Загалом побудували 28 тимчасових насипних та понтонних переправ замість зруйнованих. Ще на 9 мостах почалися будівельні роботи. В найкоротші терміни транспортним сполученням об’єднали всі населені пункти області, відновили регулярні пасажирські перевезення у всіх районах на 280 приміських та міжміських автобусних маршрутах. Провели ремонт інфраструктури операторів мобільного та інтернет-зв’язку, розпочали використання системи супутникового зв’язку — щоб забезпечити резервний канал інтернету для людей. Відновлено газопостачання до 120 населених пунктів. Блакитне паливо знову стало доступним для 150 тисяч мешканців Київщини. За декілька тижнів повністю відновили централізоване водопостачання регіону. Розпочато роботи з налагодження постачання пального на Київщину за новою логістичною схемою через руйнування інфраструктури зберігання паливно-мастильних матеріалів», - поінформував Павлюк.
Він також додав, що працювати всім довелося у надзвичайно високому темпі. Регіон вже у квітні зміг прихистити перших переселенців, а до кінця травня Київщина повернулася до життя, відзначив він.
Як повідомляв Укрінформ, увечері 2 квітня 2022 року Міністерство оборони України заявило, що українські військові визолили Київську область від російських загарбників. Тоді останні підрозділи ворога були вибиті з Бучі, Гостомеля й Бородянки.
За даними Нацполіції, на Київщині окупанти вбили 1374 українців, 280 вважаються зниклими безвісти, загинули 38 дітей, 34 зазнали поранень.

