/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F8cfe229a6f8c6ede93b8f1dd9e234693.jpg)
Вітряні турбіни оснастять радарами: навіщо це раптово знадобилося
На вітряні турбіни біля північного узбережжя Німеччини збираються встановити радіолокаційні станції для спостереження за суднами і безпілотниками.
Про це пише Reuters з посиланням на представника Федерального морського агентства Німеччини (BSH). Нові стандарти вимагають від операторів вітряних електростанцій не тільки оснащувати відповідні вітряки радарами, а й передавати зібрані дані владі.
"Дані насамперед використовують для забезпечення безпеки транспортних маршрутів", — сказав представник BSH Ніко Нольте.
Як зазначають у виданні, війна в Україні посилила занепокоєння з приводу безпеки в європейських водах через атаки на інфраструктуру і виявлення танкерів "тіньового флоту", які РФ використовує для обходу нафтових санкцій.
Важливо Кінець вітряних турбін: нові вітряки видають 1200 МВт*год і грають, як флейтиЗа даними німецької влади, на деяких суднах можуть бути відключені навігаційні системи. Крім того, берегова охорона Фінляндії торік повідомляла про перешкоди в сигналах супутникової навігації в Балтійському морі і про те, що деякі танкери підробляють дані про своє місцезнаходження.
Нагадаємо, раніше в Польщі заявили, що розглядають морську вітроенергетику як "можливість" для військового спостереження. Зокрема, йшлося про встановлення на турбінах радарів і гідроакустичних систем.
Зі свого боку колишній глава МІ-6 Річард Дірлав заявив, що китайські вітряні турбіни загрожують національній безпеці Британії. За його словами, Пекін може "перепрограмувати" будь-які компоненти, підключені до енергетичної мережі країни.

