3 квітня - яке сьогодні свято і що не можна робити, все про цей день
3 квітня у світі відзначають Всесвітній день вечірки, День народження мобільного телефона, День народження кавомолки, День народження штрих-коду та День дитячої йоги. Віряни вшановують пам'ять преподобного Микити Сповідника. До Нового року залишилося 272 дні.
Яке сьогодні церковне свято
3 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Микити Сповідника. Народився в Кесарії, рано залишився без батьків. Мати померла, коли він був ще маленьким, а батько з горя пішов в ченці. Микиту виховувала бабуся, яка від дитячих років вселяла йому страх перед Богом та наставляла жити за заповідями. Подорослішавши, Микита вступив на службу до монастиря, де через кілька років став настоятелем. Тоді був період іконоборства, яке він не підтримував, за що часто потерпав.
Що не можна робити 3 квітня
- Не можна давати гроші в борг.
- Не дозволяється лаятися і лихословити.
- Заборонено залишати немитий посуд на ніч.
Народні прикмети і традиції на 3 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: почути грім — до тривалої поганої погоди; коні похропують — чекайте на негоду; дме південний вітер — до великого урожаю ярових; дощить — до похмурої та пізньої весни.
Цього дня рибалки йшли до водойм і виливали у воду трохи олії, а після цього просили у Бога удачі в ловлі риби. Також з самого ранку, ще перед сходом сонця, віряни читали "Отче наш", щоб вберегтися від різних нещасть протягом всього дня.
Як назвати дитину, яка народилася 3 квітня
Сьогодні іменини святкують Микита, Йосип, Іван та Феодосія. Талісманом людини, народженої 3 квітня, є лазурит. Здавна цей камінь був символом гармонії та балансу. В давнину люди вірили, що прикраси з лазуриту допомагають відновити зір.
Історичні події 3 квітня
1502 — розпочалась четверта експедиція Христофора Колумба до берегів Америки.
1879 — в болгарському місті Тирново були скликані Великі народні збори, на яких столицею держави було обрано місто Софія, яке на той час налічувало всього 3 000 будинків і 12 000 мешканців.
1907 — створено Університет Саскачевану (Канада).
1910 — вперше здійснено сходження на найвищу вершину Північної Америки Мак-Кінлі (6193 м) на Алясці.
1918 — Перша світова війна: французького маршала Фердинанда Фоша призначено головнокомандувачем військ Антанти на західному фронті.
1933 — у Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконав клінічну пересадку нирки (26-річній жінці пересадили орган 60-річного померлого чоловіка).
1933 — літак уперше перелетів через Еверест.
1940 — почалися розстріли польських офіцерів із радянських таборів у Старобільську, Осташкові, Козельську («Катинська трагедія»).
1948 — президент США Гаррі Трумен затвердив Акт про надання країнам грошової допомоги — знаний як «план Маршалла».
1953 — звільнені та поновлені на роботі усі обвинувачені в останній сталінській репресивній «справі лікарів».
1966 — радянська автоматична міжпланетна станція «Луна-10» виведена на орбіту Місяця і стала його першим штучним супутником.
1973 — заснована літературна премія імені Павла Тичини.
1973 — перший дзвінок по стільниковому телефону: Мартін Купер з Motorola набрав конкурентів із Bell Labs.
1975 — Анатолій Карпов став чемпіоном світу з шахів, оскільки Боббі Фішер відмовився з ним грати.
1981 — вийшов друком перший номер польського незалежного профспілкового видання «Тижневик Солідарність».
1987 — у приміщенні штаб-квартири Всесвітньої організації охорони здоров'я заборонили палити.
1990 — над львівською Ратушею вперше в обласному центрі України офіційно піднято синьо-жовтий прапор, перед тим освячений у греко-католицькому кафедральному соборі Святого Юра.
1999 — збройні сили НАТО завдали першого повітряного удару по столиці Югославії Белграду.
2007 — французький швидкісний поїзд TGV встановив новий світовий рекорд швидкості для пасажирського поїзда: 574,8 км/год.
2017 — стався теракт-вибух у Петербурзькому метро, внаслідок якого загинуло 14 осіб, поранено 45 і постраждало понад 50.
