/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F951b7368023635a12b641b6ce71c9d9f.jpg)
«Карітас України» створив фільм про постраждалих від торгівлі людьми під час війни
Про це Укрінформу повідомили в МБФ «Карітас України».
«Карітас України» створив фільм про постраждалих від торгівлі людьми під час війни / Фото: надані організаторами
«Ми хочемо показати усій Європі та й усьому світу, яким жахливим є злочин - торгівля людьми, особливо під час війни. Історії людей, які постраждали від експлуатації і насильства, це лише приклади великої кількості випадків, з якими стикнулися українці під час збройного конфлікту, окупації та переміщення», - зазначила менеджерка проєкту із протидії торгівлі людьми Карітасу України Наталія Голинська.
Трудова та сексуальна експлуатація, втягнення у збройний конфлікт, примусова депортація українських дітей з метою усиновлення або удочеріння чи вилучення органів - це типові види торгівлі людьми під час війни. Люди легко стають здобиччю окупантів, їх не треба вербувати чи перевозити. Їх просто захоплюють, утримують і використовують як секс-рабів чи робочу силу. І потерпілими стають українські жінки, чоловіки і діти.
У 2024 році Національною соціальною службою України були зареєстровані 182 випадки торгівлі людьми. З них 123 випадки - це комбіновані види експлуатації, 19 випадків втягнення у воєнний конфлікт, 15 осіб стали жертвами трудової експлуатації та 13 осіб зазнали сексуального рабства.
«Мета фільму «Крихке життя» - це адвокація змін до визначення торгівлі людьми на національному та міжнародному рівнях. Фільм створено українською та англійською мовою. Ми хотіли показати на основі трьох історій наших бенефіціарів, які опинилися в рабстві росіян, те, що життя може розбитися, як тарілка в одну мить. Проте не варто опускати руки і не боятися звертатися по допомогу, щоб склеїти його», - розповіла фахівчиня з комунікацій Карітасу України Людмила Гринюк.
Прем’єра англомовного фільму відбулася під час 69 сесії ООН Комісії зі становища жінок (CSW69), що пройшла в Нью-Йорку, зібравши разом уряди, неурядові організації та правозахисників з усього світу для обговорення прогресу та викликів у просуванні прав жінок, адже цьогоріч минає 30 років з часу прийняття Пекінської платформи дій, ключової віхи в глобальному русі за гендерну рівність.
За сприяння європейської мережі релігійних організацій RENATE, які прагнуть підтримувати один одного у боротьбі з торгівлею людьми та експлуатацією, окрім «Крихкого життя» були презентовані ще два короткометражних фільми - з Албанії, Ірландії та Великої Британії.
Карітас України вже понад 20 років займається боротьбою з сучасним рабством. Від семи центрів з протидії людьми, які діють у Києві, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Дрогобичі, Тернополі, Івано-Франківську, за 2024 рік отримали допомогу 198 постраждалих від експлуатації.
Фото, тизер, фільм англійською та українською мовою за посиланням.

