/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F140059ff028638f98b71c5b918b7dd11.jpg)
Трамп не вів мита проти Росії – у NYT назвали причини такого рішення
Трамп не ввів нові тарифи проти Москви
Таке рішення є саме політичним, повідомляє 24 Канал з посиланням на The New York Times.
Міністр фінансів Скотт Бессент заявив, що Кремлю пощастило. Річ у тім, що санкції, введені проти Москви після її повномасштабного вторгнення в Україну, означають, що торгівля між США і Росією фактично припинилася. Також із переліку нових мит були виключені країни, які також перебувають під жорсткими обмеженнями:
- Північна Корея;
- Куба;
- Білорусь.
Зокрема торгівля між Росією та США зменшилась до найнижчого рівня за десятиліття після початку повномасштабної війни. Але у 2024 році країна-агресорка все ще експортувала до США товарів на 3 мільярдів доларів (здебільшого добрива і платину).
Проте дані про торгівлю свідчать про дещо складнішу картину,
– йдеться у матеріалі.
Трамп може навмисне утримуватися від нових економічних обмежень проти Росії. Це надасть йому можливість мати важелі впливу під час потенційних мирних переговорів.
Трамп не хоче ескалації, поки тривають його переговори з Путіним,
– заявила Олександра Прокопенко, співробітниця Євразійського центру Carnegie Russia, яка раніше працювала в російському центральному банку.
NYT пише, що ідея використання мит заради перемовин підтверджується ставленням Трампа до Ірану – ще однієї мішені щодо укладення угоди. Президент США поставив Іран у "найнижчий рівень нових тарифів". Навіть на 10% нижчий, ніж ставка, яка накладена на Ізраїль (він є союзником Сполучених Штатів).
Видання додає, що Дональд Трамп також пригрозив ввести тарифи для покупців російської нафти, якщо Путін не погодиться співпрацювати у питанні припинення війни. Подібні тарифи значно ускладнять зовнішню торгівлю країни та ускладнять роботу російської військової машини.
Однак у матеріалі припускають, що склад російського експорту також міг зіграти свою роль. Росія є третім за величиною постачальником добрив у США. А загальний обсяг її експорту добрив зріс за останній рік.
Зверніть увагу! Трамп розмірковував, як захистити американських фермерів від наслідків своїх торгових воєн. І збереження низької вартості добрив може бути частиною цієї стратегії.
