/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2F80b034575a80d235e1ea26c19a778716.jpg)
Трамп продовжив роботу TikTok у США на 75 днів
Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у державі на 75 днів та висловив сподівання на роботу з Китаєм, який "не дуже задоволений тарифами"
Про це Трамп написав у TruthSocial.
Голова Білого дому продовжив на 75 днів термін, що вимагає від китайської компанії ByteDance продати американські підрозділи застосунку, інакше платформа буде заборонена в Штатах.
За словами Трампа, відповідна угода потребує більше роботи, тому він підписав указ про продовження роботи TikTok ще на 75 днів.
"Ми сподіваємося продовжувати сумлінно працювати з Китаєм, який, як я розумію, не дуже задоволений нашими взаємними тарифами (необхідними для справедливої та збалансованої торгівлі між Китаєм та США!). Це доводить, що тарифи є найпотужнішим економічним інструментом і дуже важливим для нашої національної безпеки!", - заявив він.
Також американський президент додав, що США не хочуть, аби TikTok "потемнів", та "з нетерпінням чекають на співпрацю з TikTok та Китаєм для закриття угоди".
Заборона TikTok у США: що відомо
У лютому 2024 року група законодавців закликала міністерство торгівлі США внести ByteDance, материнську компанію TikTok, до списку експортного контролю, аби запобігти отриманню доступу до американського програмного забезпечення.
5 березня до конгресу США внесли законопроєкт, який вимагав від китайської компанії ByteDance відмовитися від соцмережі TikTok, щоб уникнути заборони відеозастосунку на території країни. Тодішній президент США Джа Байден заявив про готовність підписати закон, який обмежить роботу TikTok у США, а згодом палата представників ухвалила законопроєкт, яким використання TikTok може бути заборонене на території країни.
Згодом стало відомо, що TikTok і його китайська материнська компанія ByteDance подали до суду на США. Своєю чергою Дональд Трамп заявив, що не варто забороняти платформу TikTok протягом "деякого часу", згадавши про результати охоплень свого контенту під час передвиборчої кампанії. Він також звернувся до Верховного суду з проханням відкласти очікувану заборону TikTok, яка могла набути чинності за день до його інавгурації.
14 січня повідомляли, що офіційні особи Китаю розглядають можливість продажу американського підрозділу TikTok мільярдеру Ілону Маску, якщо компанія не зможе уникнути заборони соцмережі.
Пізніше Верховний суд США відмовився задовольнити апеляцію TikTok щодо питань свободи слова. Це рішення відкрило шлях до виконання закону про заборону платформи у країні.
18 січня TikTok на якийсь час припинив роботу у США, втім відновив її після вступу Трампа на посаду президента – новий глава США підписав указ про відтермінування заборони TikTok на 75 днів.
Наприкінці березня Трамп висловив впевненість у тому, що угода про продаж TikTok американському покупцю з китайською компанією ByteDance буде укладена до суботи, 5 квітня.

