«Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування
«Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування

«Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування

«Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування (фото)

    © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 1
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 2
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 3
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 4
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 5
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 6
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 7
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 8
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 9
    «Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування - Фото 10

У Києві пройшов захід, присвячений Міжнародному дню просвіти з мінної безпеки від компанії GCS Ukraine. Подія зібрала представників державного сектору, міжнародних партнерів, технологічних компаній і громадських організацій задля обговорення нагальної проблеми – як очистити Україну від мін не за сто, а за тридцять років. Моменти заходу зафіксував фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко.

Василь Артюшенко, ZN.UA

Україна сьогодні – найзамінованіша країна світу. Щодня на її території гинуть або отримують поранення люди через вибухонебезпечні предмети, часто – у найнесподіваніших місцях. Іграшки, книжки, залишені на узбіччях дороги речі можуть виявитися смертельно небезпечними. Саме тому тема розмінування є не лише безпековим, а й гуманітарним та економічним пріоритетом. Без очищення землі від мін неможливе ані повернення людей до своїх домівок, ані повноцінне відновлення аграрного сектору, ані розвиток нових інфраструктурних проєктів.

«В середньому кожну годину від таких вибухових пристроїв гине або отримує поранення одна людина. Серед постраждалих багато дітей», – зазначено на сайті GCS.

На події, яка отримала назву «Україна без мін: про державно-приватне партнерство з нагоди Міжнародного дня просвіти з мінної безпеки», одним із головних спікерів став Ігор Безкоровайний, заступник Міністра економіки України. Він представив державну стратегію з розмінування та наголосив на важливості співпраці між урядом, бізнесом та міжнародними партнерами.

Особливий акцент зроблено на залученні приватного сектору, іноземних інвесторів та локалізації новітніх технологій – зокрема, спеціалізованої техніки, здатної значно прискорити процес очищення територій.

Генеральний менеджер GCS Ukraine Дмитро Салімонов представив передові технології, які вже використовуються в Україні та розповів про досвід розмінування.

Василь Артюшенко, ZN.UA

Присутні мали змогу ознайомитися з високотехнологічною машиною для розмінування GCS-200. Цей інженерний пристрій створено для роботи у складних польових умовах і дозволяє значно зменшити ризики для саперів, замінюючи людину у найбільш небезпечних зонах.

Василь Артюшенко, ZN.UA

Окрім презентацій, учасники заходу могли долучитися до інтерактивної платформи «Життя без небезпеки», де в доступній формі розповідалося про правила поводження з вибухонебезпечними предметами, методи інформування населення та алгоритм дій у разі виявлення підозрілих об’єктів.

Організатори заходу наголосили, що гуманітарне розмінування — це процес, який вимагає часу, фінансів та координації зусиль усіх стейкхолдерів. Але разом із тим – це ключ до безпечного майбутнього країни. Саме через об’єднання державних стратегій, технологічних рішень і активної участі громадського сектору можна досягти головної мети — «Україна без мін».

Питання мінної безпеки залишається критично важливим для мешканців навіть у мирних районах столиці. Так, учора в Деснянському районі Києва на ринку «Юність» стався вибух, попередньо — газового балона. Внаслідок інциденту загинули двоє людей. У той же день у Дніпровському районі чоловік отримав поранення після того, як підігрів запальничкою невідомий предмет, схожий на капсуль від гільзи.

Джерело матеріала
loader